رفتن به نوشته‌ها

ماماها حلقه ارتباطی بین خانواده و تیم بهداشتی هستند


وی اظهار داشت : جامعهمامایی به عنوان یکی از اعضای خانواده پزشکی کشور ، به واسطه دانش ، مهارت ، ایثار ،اخلاص و معنویت خویش که همواره نوید بخش حیات ، نشاط و سلامت برای خانواده هایایرانی بوده و به ویژه با توفیقات چشمگیر و خدمات ارزنده در جهت تامین سلامت مادر وکودک و تنظیم خانواده، مایه مباهات نظام سلامت به شمار می روند و همواره مورد ستایشهم میهنان به ویژه اعضای محترم جامعه پزشکی قرار دارند.

صدر ادامه داد : بسیاریاز این همکاران سخت کوش هم اینک در نقاط مختلف کشور و مناطق دور افتاده با نهایتفداکاری به انجام وظایف خویش مشغول اند و با نهایت تعهد اخلاقی و حرفه ای و عشق وایمان به کار خود ، زنان را در حساس ترین و بحرانی ترین لحظات زندگیشان یاری می کنندو موهبت شیرین مادر شدن را برایشان بی خطر می سازند.

وی گفت : سازمان نظام پزشکیجمهوری اسلامی ایران در شرایطی که علیرغم شایستگی های جامعه پزشکی کشور، کاستی ها ونابسامانی های نظام سلامت ملی ناشی از بی توجهی به دیدگاه ها و حقوق همکاران موجبنارضایتی ایشان گردیده ، به پشتوانه اقتدار ناشی از مشارکت گسترده جامعه پزشکی ، باقدرت و قاطعیت اصلاحات در نظام سلامت ملی را بر مبنای دیدگاههای کارشناسی وانتظارات طبیعی جامعه پزشکی پیگیری می کند.

 

صدر افزود : در همین راستا سازماننظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران تمامی همکاران ماما را به مشارکت فراگیر و گستردهدر سیاستگذاری و اداره سازمان نظام پزشکی و پیگیری توسعه و اصلاحات در نظام سلامتملی فراخوانده ، این مشارکت را مهمترین سرمایه برای پایان دادن به مشکلات همکاران میشمارد.

 

وی تصریح کرد : امسال روز جهانی ماما را با شعار “اکنون جهان بیش از هرزمان دیگر به ماماها نیازمند است” گرامی داشته و برای تمامی این عزیزان در جای جایمیهن اسلامی موفقیت ، بهروزی ، شادکامی و سلامتی آرزو می کنم .

رییس سازمان نظام پزشکی کشور گفت : ماما بهعنوان حلقه مهم ارتباطی و هماهنگ کننده بین خانواده و اعضای تیم بهداشتی و درمانینقش بسیار مهمی در تامین سلامت زنان و کودکان ایفاء می کنند.

به گزارش ایونا ، دکتر” سید شهاب الدین صدر” در پیامی به مناسبت روزجهانی ماما افزود : روز جهانی ماما فرصت مناسبی برای یادآوری اهمیت و جایگاه ماماییدر نظام سلامت ملی و تجلیل و قدردانی از خدمات خالصانه و زحمات بی شائبه این گروهاز همکاران و توجه به دیدگاها و انتظارات ایشان است.

منتشر شده در مقالات

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *