رفتن به نوشته‌ها

هیچ مردی نمی‌تواند عدالت را بین همسرانش رعایت کند


اسلامی پناه تصریح کرد: حذف بند ۲۳ و ۲۵ لایحه حمایت از خانواده درشور اول با موافقت در کمیسیون قضایی و حقوقی و صحن مجلس مطرح و تصویب شد.

وی در ادامه اضافه کرد: بند ۲۳ و ۲۵ لایحه حمایت از خانواده در کلیاتطرح حذف شده و به خصوص ازدواج مجدد که در بند ۲۳ این قانون مطرح بود بهشرط ذکر شده در قانون حمایت از خانواده سال ۵۳ واگذار شد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار داشت: اگر قرار باشدبندهای ۲۳ و ۲۵ مجدداً به لایحه برگردانده شود باید دوباره مورد بحث وبررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: فعلاً این دو بند حذف شده است ولی اگر در شور دوم مجدداً‌ مطرح شود در این صورت باید مجدداً بررسی شوند.

وی با بیان اینکه پدیده تعدد زوجات در جامعه امری غیر قابل انکاراست،‌ گفت: در خصوص ازدواج مجدد فقط خود ازدواج مطرح نیست بلکه موضوعاتمهم و اساسی دیگری هم مطرح است.

وی خاطرنشان کرد: منظور از لایحه حمایت از خانواده ، حمایت از خانوادهاول است چرا که ممکن است در ازدواج مجدد به خانواده اول و پایه‌های آنلطمه وارد شود.

اسلامی پناه ابزار داشت : انهدام کانون خانواده اول در ازدواج‌هایمجدد و تأثیرات آن بر فرزندان همچنین مسئله سهم الارث زن از مرد از مباحثمهم ازدواج‌های مجدد است.

* هیچ مردی نمی‌تواند عدالت را بین همسرانش رعایت کند

وی با بیان اینکه هیچ مردی هرگز نمی‌تواند عدالت را بین زوجین خودرعایت کند، گفت: شرط شرع برای ازدواج مجدد رعایت عدالت بین زوجات است کههرگز هم رعایت نخواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اضافه کرد: برای احراز عدالتدر ازدواج مجدد هیچ کس به اندازه زن اول صلاحیت تشخیص آن را ندارد هرچندکه مسئوله مالی و حقوقی این کار به دادگاه واگذار شود.

وی اضافه کرد: فقط زوجی که با هم زیر یک سقف زندگی کرده باشند،می‌توانند نسبت به خصوصیات مهم اخلاقی یکدیگر به خصوص عدالت و رعایت آناظهار نظر کنند .

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از حذف بند ۲۳ لایحه حمایت از خانواده درباره ازدواج مجدد مرد بدون رضایت همسر اول خبر داد .

 

به گزارش ایونا، علی اسلامی پناه در گفت وگو با خبرنگاران در خصوص بندهایلایحه حمایت از خانواده ” با اشاره به جلسه‌ای که با مسئولان دادگاهخانواده در این خصوص برگزار شد ،‌ افزود :‌ لایحه حمایت از خانواده همچناندر کمیسیون قضایی و حقوقی در دست بررسی است.

منتشر شده در اخبار خواندنی خانوادهاخبار مردان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *