رفتن به نوشته‌ها

ابتکار حماس برای ازدواج همسران شهدا

.

کارشناسان مسائل اجتماعی در این باره می‌گویند: چنین طرحی می‌تواند به عدم فاسد شدن جامعه غزه کمک کند به ویژه اینکه تعداد زنان بیوه در جنگ اخیر ۲۲ روزه ارتش صهیونیستی علیه غزه به شدت افزایش یافته است.

دسته‌ای دیگر از کارشناسان نیز این طرح را مورد انتقاد قرار داده و اعلام کردند که چنین طرحی موجب افزایش تعداد دختران ازدواج نکرده می‌شود.

پایگاه‌های خبری فلسطینی اعلام کردند، جنبش مقاومت اسلامی حماس در یک ابتکار عمل جدیدی اعلام کرده هر کس با یک زن شهید ازدواج کند، پاداش دریافت خواهد کرد.

به گزارش شیعه آنلاین، این پایگاه‌های خبری فلسطینی در ادامه افزودند: جنبش حماس با این کار قصد دارد اولا زنان بیوه و کودکان یتیم را از بی سرپرست بودن نجات دهد و دوما جوانان را به ازدواج ترغیب و تشویق کند.

این پایگاه‌های فلسطینی در ادامه نوشتند: البته حماس برای مردان و جوانانی که قصد انجام چنین ازدواجی را دارند، تعدادی شرط قرار داده است. یکی از این شروط این است که اگر ازدواج با زن شهید ازدواج دوم فرد است، باید حتما ثابت شود که توانایی اداره و سرپرستی دو خانواده را دارد. شرط دوم این است که او فردی با اخلاق و مؤمن باشد تا از روی هوس این کار را انجام ندهد……..>>>>

منتشر شده در اخبار خواندنی خانوادهسایر

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *