رفتن به نوشته‌ها

زنان مخالف ازدواج مجدد مردان هستند


 

وی اظهارداشت : دادگاه باید رعایت عدالت از سوی مرد را احراز کند براساس ماده۱۶قانون مدنی که شورای نگهبان ماده ۱۷آن را خلاف شرع دانسته اما اظهار نظریدر خصوص ماده ۱۶این قانون نکرده و بسیاری از قضات به این ماده استناد می‌کنندلذا دادگاه باید عدالت مرد را در ازدواج دوم احراز کند.

وی گفت : در ماده ۲۳لایحه حمایت از خانواده که فعلا حذف شده است، بحث احرازعدالت مطرح نشده بلکه تعهد به عدالت بود که ضمانت اجرایی در قانون نداشت ، فقط عدماجرای تعهد به حقوق زن اول ، طلاق زن دوم و شروط ضمن عقد در این لایحه مطرح شدهاست.

وی اضافه کرد: براساس بررسی‌هایی که روی آمار ثبت احوال کشور از سال ۱۳۵۳تا۱۳۸۶انجام شده در تمامی این سالها تعداد زنان متولد شده کمتر از مردان بوده بطوریکه این نسبت ۱۰۴پسر به ۱۰۰دختر است لذا پیشنهاد ازدواج دوم به دلیل زیاد بودنتعداد زنان نسبت به مردان براین اساس صحیح نیست .

وی در خصوص ازدواج دوم مردان به دلیل فشار کار بیرون و مرگ و میر بیشتر مرداننسبت به زنان اظهار داشت : فشار کار بیرون تا نیمه قرن اخیر بر عهده مردان بود کهاکنون این فشار بر عهده زنان نیز می‌باشد لذا فزونی زنان بر مردان مطرح نیست اگرعلت حکم حل شده باشد، حکم برداشته می‌شود.

وی تاکید کرد: هم اکنون در کشور مشکل ازدواج داریم و حتی برخی از دخترها به دلیلعدم استقلال مالی و پشتوانه و تکیه گاه به ازدواج با مردان زن مرده و دارای سن زیادرضایت می‌دهند .

وی ادامه داد: بنابراین فرهنگ ازدواج در کشور باید عوض شود ، پسر را طوری تربیتکنیم که زن را انسان ببیند ، کرامت انسانی زن را ببیند و تنها صفات ذاتی زنان مانندسن و زیبایی را نبیند.

وی گفت : علاوه بر تغییر فرهنگ ازدواج ، امکانات ازدواج باید در کشور فراهم شودومشکلات مالی ، اقتصادی و اشتغال رفع شود تا دیگر مشکل ازدواج دختران ناامید ازازدواج را در کشور نداشته باشیم .

مستشار حقوقی قوه قضاییه و مدیر گروه حقوق خانواده دانشگاه امام جعفر صادق (ع( گفت : زنان مخالف ازدواج مجدد مردان هستند ، ازدواج مجدد صرفا به عنوان یک استثناءدر اسلام مطرح شده و اصل بر تک همسری است .

به گزارش ایونا، دکتر لیلا سادات اسدی به مناسبت روزجهانی ملل متحد برای حقوقزنان و صلح بین‌المللی در رشت افزود : قرآن کریم رعایت عدالت را در ازدواج دوم مطرحمی‌کند و همسر دوم در صورت رعایت عدالت است اما چه کسی این عدالت را احراز می‌کند ؟

وی ادامه داد : اگر بعد از ازدواج رعایت عدالت نشد، ضمانت این عدم رعایت چه است؟

منتشر شده در اخبار زناناخبار مردانسایر

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *