رفتن به نوشته‌ها

آیا دادگاه جایگاه خوبی برای تشخیص عدالت برای تعدد زوجات است؟


نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس اضافه کرد:‌ دادگاه فقط از نظر مالی واقتصادی می‌تواند توانایی مرد را برای تعدد زوجات تشخیص دهد و از نظررعایت عدالت بین زوجین در جایگاه ابراز نظر نیست.

اسلامی پناه با بیان اینکه تنها راه دادگاه برای تعدد زوجات مرد فقطاحراز دارایی وی است ،‌ اظهار داشت :‌ هیچ فردی به اندازه همسر اول صلاحیتتشخیص رعایت عدالت برای تعدد زوجات مرد را نخواهد داشت.

وی تصریح کرد : تعدد زوجات معمولا در دهه دوم زندگی رخ می‌دهد ،‌ یعنیبعد از یک دهه زندگی مشترک بین دو نفر ،‌ پس تشخیص اینکه آیا یک مردمی‌تواند عدالت را بین زوجین خود رعایت کند فقط از عهده همسر اول برمی‌آید.

اسلامی پناه ابراز داشت : ما نمِی‌توانیم کمتر از قوانین سابق به زنحق بدهیم ،‌ کسب اجازه از همسر اول برای ازدواج مجدد در قوانین ۴۰ سال پیشبوده است و باید همچنان حفظ شود.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس تأکید کرد :‌ اذان همسر اول برای ازواجمجدد مرد حداقل کاری است که می‌توان در رابطه با بند ۲۳ “لایحه حمایت ازخانواده ” انجام داد.

وی خاطرنشان کرد :‌ قانون “لایحه حمایت از خانواده ” در حال حاضر درکمیته حقوق خصوصی کمیسیون قضایی مجلس بررسی می‌شود و بعد از آن به کمیسیونقضایی و سپس به صحن علنی مجلس می‌رود .

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: دادگاه محکمه مناسبی برای تشخیص عدالت برای تعدد زوجات نیست .

به گزارش ایونا، علی اسلامی پناه در خصوص اینکه تعددزوجات وجود دارد و این امر قابل انکار نیست ،‌ گفت : تعدد زوجات در جامعهوجود دارد و ما باید برای این کار راه حل مناسبی را بیابیم.

وی در خصوص مسکوت ماندن بند ۲۳ قانون “لایحه حمایت از خانواده ” درحال حاضر گفت :‌ در این بند تشخیص تعدد زوجات به دادگاه واگذار شده است کهاین کار از عهده دادگاه خارج است. …..

""

 

منتشر شده در مسائل حقوقی

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *