رفتن به نوشته‌ها

روند تورمی مهریه در چند سال اخیر

معاون پژوهشی مرکز مطالعات جمعیتی آسیا و اقیانوسیه اظهار داشت: بر اساس این پژوهش، میانگین سن ازدواج پاسخگویان مرد ۲۵ سال و زنان ۲۱ سال بوده است.
کاظمی پور ادامه داد: در این تحقیق که از میان بیش از یکهزار و ۲۰۰ زن و مرد متاهل بین ۱۸ تا ۴۰ سال در حدود ۱۲ استان کشور صورت گرفته است، میانگین مهریه‌ای که از سوی زنان اعلام شده، ۳۵۰ سکه یا ۱۸ میلیون تومان و از سوی مردان ۲۶۰ سکه یا حدود ۱۰ میلیون تومان است.
وی اضافه کرد: نتایج این پژوهش نشان داد که میانگین میزان مهریه زنان با تحصیلات ابتدایی ۵۲ سکه طلا، راهنمایی ۲۰۸ سکه و زنان دارای مدرک لیسانس و بالاتر ۴۰۰ تا ۵۰۰ سکه طلاست.
کاظمی پور ادامه داد: میزان میانگین مهریه زنان طی ۳۰ سال از ۱۵۰ سکه به ۳۰۰ سکه افزایش یافته است اما تنها در ۵ سال اخیر میانگین مهریه زنان از ۳۰۰ سکه به ۴۵۰ سکه طلا رسیده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی این مرکز، شهیلا کاظمی پور افزود: بر اساس یافته‌های پژوهش‌های اخیرا از سوی این معاونت انجام شد و به تازگی به پایان رسید، روند تورمی مهریه در چند سال اخیر چند برابر گذشته شده، به طوری که میزان میانگین مهریه در ۲۰ سال قبل ۱۵۰ سکه طلا بود، اما در ۵ سال اخیر، این میزان به ۴۵۰ سکه طلا افزایش یافته است.
وی افزود: براساس یافته‌های این پژوهش‌ها میانگین مهریه زنان در ایران بین ۲۶۰ تا ۳۵۰ سکه طلاست.

""

منتشر شده در خواندنی ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *