رفتن به نوشته‌ها

آخرین آمار سن ازدواج در ایران

وی ادامه داد: بر اساس سرشماری سال قبل، تقاضا برای ازدواج نسبت به گذشته کمتر نشده‌است و در حالی که در سال ‌۷۵، ‌۵۹ درصد بانوان ازدواج کرده‌اند، در سال ‌۸۵ این میزان به ‌۶۴ درصد رسید. در مردها نیز با رشد ‌۴ درصدی ازدواج مواجه بودیم .

وی تصریح کرد: این میزان در شهر قم به حد استاندارد رسیده است، یعنی برای هر ‌۱۰۰ زن، ‌۱۰۵ مرد وجود دارد.

مدد به میانگین سن ازدواج در کشور اشاره کرد و گفت: میانگین سن ازدواج در مردان ‌۲۶٫۲سال و در زنان با یک صدم سال کاهش نسبت به سال ‌۷۵ به ‌۲۳٫۲سال رسیده است.

رییس مرکز آمار ایران همچنین از رشد سن جمعیت کشور خبر داد و گفت: هم اکنون هرم جمعیت کشور از نوجوانی به جوانی در حال حرکت است یعنی در سال ‌۷۵، میانگین سنی جمعیت ‌۲۴٫۳سال بوده است که این میزان در سال گذشته به ‌۲۸ سال رسیده است .

وی با بیان این که در سال ‌۸۴ با افزایش چشمگیر جمعیت روبرو بودیم، گفت: هم اکنون بسیاری از جمعیت متولد سال‌های ‌۶۵ به بعد در مدارس و دانشگاه‌ها به سر می‌برند و حتی اکنون به مرحله ازدواج رسیده‌اند .

مدد با اشاره به کمبود یک میلیون و ‌۶۰۰ هزار خانه در کشور، در خصوص وضعیت مسکن در کشور گفت: هم اکنون ‌۱۷٫۵میلیون خانوار و ‌۱۵ میلیون و ‌۹۰۰ هزار خانه در کشور وجود دارد و با این حساب، ما یک میلیون و ‌۶۰۰ هزار خانه در کشور کم داریم. وی از وجود ‌۴۶۶ هزار خانه خالی در کشور خبر داد و افزود: در قم ‌۲۵۳ هزار واحد مسکونی وجود دارد که ‌۱۳ هزار و ‌۶۰۰ خانه خالی است .

وی با بیان این که سالانه ‌۵۰۰ هزار خانه در کشور ساخته می‌شود، گفت: باید سرعت ساخت و ساز را در سال افزایش داد تا این مشکل مسکن به حداقل برسد .

 

میانگین سن ازدواج در مردان ۲۶٫۲سال و در زنان با یک صدم سال کاهش نسبت به سال ‌۷۵ به ‌۲۳٫۲سال رسیده است.

خلاف آنچه دیگران اعلام می‌کنند، هم اکنون جمعیت مردها نسبت به زنان بیشتر است و نسبت جنسیتی برای هر ‌۱۰۰ زن ‌۱۰۴ مرد است، در حالی که این نسبت باید به طور استاندارد ‌۱۰۰ به ‌۱۰۵ باشد.

محمد مدد، رییس مرکز آمار ایران در خصوص جمعیت زن و مرد گفت:مطابق نتایج سرشماری سال گذشته، سن ازدواج در مردها ‌۶ دهم سال و در زنان ‌۸ دهم سال نسبت به سال ‌۷۵ افزایش یافته است .

منتشر شده در آمار و گزارشاخبارسایر

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *