رفتن به نوشته‌ها

جامعه نیازی به فعالیت مراکز همسریابی ندارد

رییس انجمن مددکاران اجتماعی کشور افزود: این مراکز به صورت اسمی، تشکیل و گاهی حتی بعضا باعث ایجاد آسیب‌های اجتماعی می‌شوند. اگر پسرانی با برخی دختران از طریق مراکز همسریابی آشنا شوند و ارتباط برقرار کنند، به احتمال زیاد دلایل این ارتباط، غیر از ازدواج خواهد بود.

وی با بیان این که هنوز هم در جامعه بحث همسریابی و شکل‌گیری ازدواج جوانان از طریق خانواده‌ها، نزدیکان و روش‌های سنتی انجام می‌شود، اظهار کرد: مشکل و مانع بزرگ ازدواج جوانان ما این است که امکانات، درآمد و زمینه لازم و کافی را برای تشکیل زندگی مشترک ندارند.

دکتر اقلیما خاطر نشان کرد که بر اساس استانداردهای اجتماعی جهان، شرایط مالی مناسب برای ازدواج در صورتی محقق می‌شود که درآمد جوانان برای تامین چهار بخش مسکن، خوراک، پوشاک، تفریح و سلامت و پس‌انداز کافی باشد، در حالی که در کشور ما متاسفانه درآمد حاصل از فعالیت شغلی زن و مرد در یک خانواده، گاهی حتی نیمی از کرایه خانه‌ اجاره‌ای را نیز تامین نمی‌کند.

وی با تاکید بر این که بیشترین و مهم‌ترین علت شکل نگرفتن ازدواج به خاطر مشکلات مالی ازدواج است، به دولت توصیه کرد به جای پرداخت وام ازدواج به جوانان، برای آنان زمینه اشتغال و تامین امنیت شغلی و درآمدی ایجاد کند.

رییس انجمن مددکاران اجتماعی کشور در پایان افزود: چنانچه در طرح تحول اقتصادی دولت، درآمد شاغلان نیز همانند هزینه‌های جاری کشور، بر اساس میانگین بین‌المللی و هزینه کشورهای دیگر باشد، جوانان با کسب درآمد کافی، خودشان دست به کار می‌شوند و نیازی به تاسیس مراکز همسریابی نخواهد بود

رییس انجمن مددکاران اجتماعی کشور معتقد است که جامعه ما نیازی به فعالیت مراکز همسریابی ندارد.

دکتر مصطفی اقلیما در گفت‌وگو با خبرنگار «جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره ضرورت‌های فعالیت مراکز همسریابی در کشور، گفت: متاسفانه در میان مسوولان و سازمان‌های تصمیم‌گیر در حوزه جوانان، هیچ وقت درباره علت‌های ایجاد تاخیر در ازدواج جوانان صحبتی نمی‌شود و فقط برخی معلول‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: جوانان ما مشکلی برای یافتن همسر و دلیلی برای امتناع از ازدواج ندارند، بنابراین جامعه ما نیازی به فعالیت مراکز همسریابی ندارد.

منتشر شده در اخباراخبار ازدواج

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *