رفتن به نوشته‌ها

افراد سیکل تا فوق‌دیپلم ۸۰درصد طلاق را به خود اختصاص داده‌اند

وی افزود: البته هیچ‌وقت نمی‌گوییم این قانون ثابت است اگر آمار جدید تغییر کند موسسه هم تابع آمار جدید است و این اطلاعات از آخرین آمار پژوهشی موسسه جمع‌آوری شده است.

اردبیلی همچنین با ارائه اطلاعاتی در خصوص میزان وقوع طلاق در رده‌های سنی مختلف گفت: نتیجه پژوهش‌ها نشان داد که ۲۸درصد طلاق در گروه سنی بین ۳۵ تا ۳۹ سال است که این سن خیلی آلوده است، ۲۰درصد طلاق در گروه سنی ۳۰ تا ۳۴ سال، ۱۸درصد طلاق هم در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال رخ داده است در نتیجه مابین سنین ۲۵ تا ۳۹ سال بیشترین حجم طلاق را شاهد هستیم و متاسفانه اکثر زوج‌ها هم در این سن به بلوغ کامل رسیده‌اند.
این استاد دانشگاه در پاسخ به این سوال که اگر مرد تحصیلات کمتری نسبت به زن داشته باشد آیا زوج‌ها دچار مشکل می‌شوند یا خیر؟ گفت: معمولاً یک رده تحصیلی چندان تولید اشکال نمی‌کند چون مرد سعی می‌کند خود را به همسرش برساند اما بیش از یک سطح مرد احساس خستگی می‌کند.
اردبیلی در پایان با ارائه آخرین آمار در خصوص تاثیر اختلاف تحصیلی زوج‌ها در وقوع طلاق عنوان کرد: در گروه تحصیلات تحقیقات موسسه نشان داد که اختلاف یک سطح تحصیلی یک‌درصد احتمال طلاق را افزایش داده ولی اختلاف دو سطح، ۵۰درصد ریسک طلاق را بالا برده است.
جعفر ساوالانپوراردبیلی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس دانشگاه برنا با تاکید بر تاثیر اختلاف سطح تحصیلاتی زوج‌ها در حفظ ازدواج گفت: در شاخص تحصیلات، در مقطع دکتری یک درصد طلاق، مقطع فوق لیسانس دو درصد، لیسانس ۱۷ درصد، دیپلم و فوق‌دیپلم ۵۰ درصد، سیکل و پایین‌تر ۳۰ درصد طلاق رخ داده است، به عبارت دیگر ۸۰ درصد طلاق کشور در افرادی ظهور می‌کند که تحصیلاتی از سیکل تا فوق‌دیپلم دارند.
رییس موسسه فرهنگی خانواده امین همچنین در خصوص اهمیت شاخص “سن” در میزان وقوع طلاق گفت: پژوهش‌های موسسه نشان داده که اگر زوج مابین سنین ۲۰ تا ۲۵ سال باشند دو سال فاصله سنی کمترین موج طلاق را ایجاد می‌کند ولی از ۲۵ سال که عبور کردیم و به ۳۲ رسیدیم فاصله سنی کمتر از سه و بیشتر از هفت سال پرخطر می‌شود. ۳۲ تا ۴۰ سال چهار تا هشت سال اختلاف سنی کم‌خطر است، بین ۴۰ تا ۴۵ حداقل و حداکثر دو سال اختلاف سنی کم‌خطر است و از ۴۵ سال به بعد فاصله سنی مطرح نبود…..>>>
منتشر شده در اخبار طلاقطلاق

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *