رفتن به نوشته‌ها

جوانان باید در سن پختگی ازدواج کنند

وی همچنین در پاسخ به این سوال که همسر آزاری ریشه در مسائل فرهنگی و تربیتی خانواده دارد ، بیان کرد : لازم و کاربردی است که در این زمینه آموزش هایی وجود داشته باشد و از این طریق به افراد بیاموزیم که ازدواج و همسر یعنی چه و روش های معاشرت به چه نحوی است و خداوند در قرآن زن و شوهر را لباس هم قرار داده است .

وی همچنین اظهار داشت : یکی از مهمترین عامل همسر آزاری سوء ظن و بدبینی زن و شوهر نسبت به هم است اگر زن و مرد در زندگی نسبت به هم خوشبین باشند حتی اگر در زندگی اشتباهات بسیار بزرگی مرتکب شوند می توانند با خوش بینی این اشتباهات را توجیه کنند .

به گفته مدرس دانشگاه تهران ، آموزش های قبل از ازدواج در کشور ما بسیار کم است و جوانان ما باید درسن پختگی ازدواج کنند ، البته اختلاف سنی زیاد از عوامل همسر آزاری می تواند باشد .

 

به گزارش ایونا ، ایشان در پاسخ به این سوال که آیا همسر آزاری ارتباطی با سن زوجین دارد یا نه ، خاطرنشان کرد : سن زوجین شاید مهم ترین عامل نباشد ولی تاثیرگذار است افراد در سن پایین در فضای فکری و دید متفاوت سیر می کنند و وقتی اختلاف سنی از حد متداول خارج شده باشد این اختلاف سن باعث همسر آزاری می شود

منتشر شده در اخبار ازدواجاخبار کودکان و جوانانازدواج

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *