جوانان بايد در سن پختگي ازدواج کنند

وي همچنين در پاسخ به اين سوال که همسر آزاري ريشه در مسائل فرهنگي و تربيتي خانواده دارد ، بيان کرد : لازم و کاربردي است که در اين زمينه آموزش هايي وجود داشته باشد و از اين طريق به افراد بياموزيم که ازدواج و همسر يعني چه و روش هاي معاشرت به چه نحوي است و خداوند در قرآن زن و شوهر را لباس هم قرار داده است .

وي همچنين اظهار داشت : يکي از مهمترين عامل همسر آزاري سوء ظن و بدبيني زن و شوهر نسبت به هم است اگر زن و مرد در زندگي نسبت به هم خوشبين باشند حتي اگر در زندگي اشتباهات بسيار بزرگي مرتکب شوند مي توانند با خوش بيني اين اشتباهات را توجيه کنند .

به گفته مدرس دانشگاه تهران ، آموزش هاي قبل از ازدواج در کشور ما بسيار کم است و جوانان ما بايد درسن پختگي ازدواج کنند ، البته اختلاف سني زياد از عوامل همسر آزاري مي تواند باشد .

 

به گزارش ایونا ، ایشان در پاسخ به اين سوال که آيا همسر آزاري ارتباطي با سن زوجين دارد يا نه ، خاطرنشان کرد : سن زوجين شايد مهم ترين عامل نباشد ولي تاثيرگذار است افراد در سن پايين در فضاي فکري و ديد متفاوت سير مي کنند و وقتي اختلاف سني از حد متداول خارج شده باشد اين اختلاف سن باعث همسر آزاري مي شود

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *