رفتن به نوشته‌ها

بهترین سن ازدواج دختران بین ۱۸ تا ۲۵ سال است

حجه‌الاسلام حاج علی‌اکبری تأکید کرد: ازدواج‌های احساسی و تحمیلی ازمهم‌ترین علل طلاق در کشور است که بیش‌تر در ۴ سال اول ازدواج رخ می‌دهدبه این منظور سازمان ملی جوانان با اجرای طرح مشاوره جوانان و خانواده‌هایآن‌ها در کلان شهرها که امکان شناخت متقابل افراد نسبت به هم کم‌تر است،سعی در کاهش آسیب‌های پس از ازدواج دارد.

معاون رئیس‌جمهور اعتیاد را از دیگر مشکلات حوزه جوانان دانست وافزود: پیشگیری از این مسئله باید در دستور کار همه نهادها، ارگان‌ها،رسانه‌ها، بخش‌های دولتی و غیردولتی قرار گیرد. ستاد مبارزه با مواد مخدرمسئولیت ویژه‌ای در زمینه جلوگیری از افزایش این معضل در جامعه بر عهدهدارد، از این رو سازمان ملی جوانان به عنوان یکی از همکاران این ستاد بههمکاری در این زمینه می‌پردازد.

مدیر سازمان ملی جوانان استان گلستان با اشاره به اینکه اوقات فراغت،هویت، ازدواج و مشاوره از مهمترین رویکردهای فرهنگی سازمان ملی جواناناست، گفت: برگزاری چهار دوره آموزشی برای جوانان فعال در مشهد مقدس، همایشجوان امروز، تشکیل ۷۰ حلقه گفت‌وگوی جوان، طرح‌های اوقات فراغت، برگزارینخستین جشنواره مطلع عشق و اجرای طرح هویت ملی و دینی جوانان از مهم‌ترینبرنامه‌های سازمان ملی جوانان استان گلستان است.

حسینی از شناسایی جوانان فعال استان گلستان در حوزه فرهنگی و اجتماعیخبرداد و تصریح کرد: سازمان ملی جوانان سعی دارد با بکارگیری جوانان فعالدر برنامه‌های استانی، در مسیر رسیدن به توسعه همه جانبه کشور گام بردارد .

 

‌رئیس سازمان ملی جوانان با حضور در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استانگلستان گفت: بهترین سن ازدواج برای دختران ۱۸ تا ۲۵ سال و برای پسران ۲۱تا ۲۷ سال است.

 

به گزارش ایونا و به نقل از روابط عمومی سازمان ملی جوانان، حجه‌الاسلام حاج علی‌اکبریافزود: سازمان ملی جوانان می‌کوشد با تثبیت جایگاه ستادی، مطالعاتی ،نظارتی و برنامه‌ریزی به هدف اولیه بازآفرینی هویت تشکیلاتی خود بازگردد وبا تمرکز بر موضوعات فاقد متولی خاص همچون ازدواج و اوقات فراغت، نگاهرنگین کمانی به جوانان را نهادینه کند. از این رو دفاع از جوان سازیمدیریت کشور در کنار ترویج فرهنگ جوان باوری و جوان یاوری، از سوی اینسازمان در حال پیگیری است.

وی با اشاره به این‌که هم‌اکنون ۲۵ میلیون جوان بین سن ۱۴ تا ۲۹ سالدر کشور وجود دارند افزود: بهترین سن ازدواج برای دختران ۱۸ تا ۲۵ سال وبرای پسران ۲۱ تا ۲۷ سال است، در حال حاضر ۳ میلیون ازدواج در کشور بهتاخیر افتاده است.

منتشر شده در اخبار ازدواجاخبار زنانازدواج

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *