رفتن به نوشته‌ها

دفاتر همسریابی تمهیدی دیگر برای تسهیل ازدواج

 

استاد دانشگاه شهید بهشتی اضافه می کند: دفاتر همسریابی فقط نباید دختر و پسر (خواهان و خوانده) را به هم معرفی کنند بلکه باید تیم روان شناسی، روان کاوی، پزشکی و گروه آموزش زناشویی و مشاوران خانواده داشته باشند و در کنار شناساندن خواهان و خوانده باید به آن ها آموزش داده شود. در حال حاضر ۶٠ درصد مشکل کاهش ازدواج، فرهنگی است. ازدواج نیازمند آموزش است.

وی با اشاره به این که در حال حاضر ٣٨ سایت اینترنتی همسریابی به طور غیرقانونی و بدون مجوز فعالیت می کنند و تنها کاری که انجام نمی دهند همسریابی و شناساندن دختر و پسر به یکدیگر است، می گوید: پیدا کردن فرد مناسب برای ازدواج در تحکیم بنیان های زندگی نقش اساسی دارد و این امر نیازمند یک بانک اطلاعاتی است. در آیین نامه دفاتر همسریابی پیش بینی خواهد شد که یک بانک اطلاعاتی جامع و کامل از ١۵ میلیون فرد مجردی که در کشور وجود دارد، تهیه شود. باتوجه به این اطلاعات امکان معرفی متناسب دو فرد که به لحاظ مکانی و موقعیت جغرافیایی امکان آشنایی با یکدیگر را ندارند، فراهم می شود.

حجت الاسلام والمسلمین «اردبیلی» در ارتباط با دلیل روی آوردن به دفاتر همسریابی به سبک کشورهای دیگر برای آشنا ساختن متقاضیان ازدواج دائم می گوید: سایش های اجتماعی در جامعه منجر به بروز فاصله بین افراد جامعه می شود. در انتخاب همسر و شریک زندگی اگر اطلاعات جامع و کامل و واقعی باشد احتمال بروز تنش و حتی جدایی به صفر نزدیک می شود. در مراکز همسریابی انتخاب ها مطابق با شرع مقدس، عاقلانه، علمی، هدفمند و منطبق با واقعیت هاست. در این دفاتر فاصله مکانی و جغرافیایی از بین رفته و مانع از ازدواج اتفاقی می شود و در نتیجه خانواده ها بعد از ازدواج دچار چالش نمی شوند.

دکتر «اردبیلی» با تأکید بر این که مراجعه کنندگان به دفاتر همسریابی متقاضیان واقعی ازدواج هستند، می گوید: ٩٩ درصد مراجعه کنندگان به مراکز همسریابی تحت پوشش سازمان ملی جوانان، آقایان و خانم های عفیف هستند و تنها یک درصد برای گشت و گذار می آیند. این افراد باتوجه به روندی که برای دفاتر همسریابی پیش بینی خواهد شد، بدون کسب نتیجه ای از همان ابتدای ورود به دفاتر شناسایی و به روان کاو یا پلیس معرفی خواهند شد.

وی با اشاره به مزایای دفاتر همسریابی می گوید: فراوانی در معرفی موارد، سرعت و دقت در معرفی، نظارت و کنترل علمی و اخلاقی دقیق، جلوگیری از ظلم به هر یک از طرفین و جلوگیری از ازدواجی که نتیجه اش فروپاشی باشد، مهم ترین مزیت های طرح است.

دکتر «اردبیلی» در خصوص معایب این طرح نیز می گوید: مثل هر کار جدید و نوی دیگری این طرح هم به طور قطع و یقین معایبی دارد که از چشم ما پنهان مانده است به همین دلیل قبل از نهایی شدن آیین نامه طرح به سراغ کارشناسان و استادان می رویم که از نگاه بیرون و با دید مخالف به آن می نگرند. اما ما می دانیم که نگاه عمومی به مراجعه کنندگان به دفاتر همسریابی و عکس العمل خانواده ها و نگاهی که بعد از ازدواج نسبت به زوج هایی که در این دفاتر وصلت می کنند، اصلی ترین و مهم ترین معایب طرح است. در این راه نیاز شدید و مبرم به فرهنگ سازی است که باید دستگاه های مسئول اقدام کنند.

وی با اشاره به این که هرطلاق برای دولت ٧٠ میلیون تومان معادل ٢٠٠ بشکه نفت صادراتی هزینه دارد، تأکید می کند: موسسه همسریابی هرگز نباید قائم به فرد باشد.

؛فرهنگ عمومی
؛ولی نگاه دختران و پسران جوان و والدین آن ها به این شیوه چیست؟

یک دختر مجرد در پاسخ این سوال که آیا حاضر است همسر خود را با کمک «دفاتر همسریابی» بیابد، می گوید: ازدواج یک امر کلیشه ای و مکانیزه نیست که یک موتور جست وجو، همسر مناسب مرا بیابد. من خودم باید همسر آینده ام را بیابم. مضاف بر آن حتی اگر از این طریق همسری بیابم، همیشه امکان این سرکوفت وجود دارد که چون کسی به خواستگاری ام نمی آمد، مجبور شدم از طریق این دفاتر شوهر پیدا کنم.

یک پسر ٣٨ ساله مجرد نیز می گوید: فکر نمی کنم، دختری که خانواده دار باشد، به سراغ این دفاتر برود. اما دختر مجرد دیگری که رشته روان شناسی می خواند، می گوید: چه اشکالی دارد؟ این هم روشی است که در دنیا به خوبی جواب داده. این اقدام را می توان نوعی مشورت و مشاوره دانست که مشورت در هر کاری لازم است. شاید واقعا از این طریق بهترین گزینه یافت شود.

وقتی هم که هدف دفاتر همسریابی را برای والدین یک پسر مجرد توضیح می دهیم، آن ها می گویند: خیلی خوب است ولی ما خودمان می توانیم برای پسرمان دختر خوب پیدا کنیم. نیازی به این کارها که فردا پشتش هزار جور حرف است نداریم.

اما والدین پسر مجرد دیگری می گویند: این دفاتر کجا هستند؟ آدرس شان را به ما هم بدهید. خسته شدیم بس که دخترهای متفاوت را به پسرمان معرفی کردیم و او نپسندید. همیشه می گوید، آن دختر به درد من نمی خورد یا ما به هم نمی خوریم. شاید از طریق این دفاتر بتوانیم همسر مناسب وی را پیدا کنیم.

؛شیوه کار
؛به خوبی پیداست که نگاه چندان مثبتی نسبت به این دفاتر در جامعه وجود ندارد ولی شاید اگر جزئیات کار بیشتر مطرح شود و در این خصوص فرهنگ سازی شود، اقبال عمومی هم بیشتر شود.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر اردبیلی شیوه فعالیت دفاتر همسریابی را چنین تشریح می کند: متقاضی با سند و مدرک معتبر باید مجرد بودن خود را ثابت کند.

هر متقاضی می تواند ۵ مورد را برای ملاقات و گفت وگو در طول یک ماه انتخاب کند. اسامی ۵ مورد به تیم مشاوره موسسه همراه با پرونده شخصیتی و جسمی کامل متقاضی ارجاع می شود. تیم مشاوره اگر تشخیص داد که به لحاظ اجتماعی، روان شناسی، پزشکی و ظاهری متقاضی با یک یا همه موارد همخوانی دارد، اجازه ملاقات می دهد در غیر این صورت به اطلاع متقاضی می رسد که او باید در چه شرایط سنی با چه سطح سوادی گزینه اش را انتخاب کند تا به مورد مناسبش برای ازدواج برسد.

در هر صورت وقتی که موردی مناسب تشخیص داده شد، خانواده ها که از مرحله اول در جریان قرار گرفته اند، با حضور در دفتر موسسه همسریابی در حالی که تیم مشاور در ازدواج خانواده و روان پزشکی حضور دارد همراه خواهان و خوانده با هم می نشینند و با خلقیات و فرهنگ خانوادگی یکدیگر آشنا می شوند. اگر تفاوتی هم باشد با کمک تیم مشاوره در چندین جلسه برطرف می شود. در تمام این مراحل نظارت و کنترل شرعی و اخلاقی بین خواهان و خوانده از سوی موسسه همسریابی انجام می شود.

سپس خواهان و خوانده براساس یافته های تیم مشاوره روان کاوی می شوند به عبارتی بسترهای ایجاد تنش و چالشی که روان کاو برای بعد از ازدواج آن ها پیش بینی می کند را طی چندین جلسه برطرف می کند و مرحله آخر که مهم ترین بخش زندگی است، مسائل زناشویی است که طی چندین جلسه در موسسه به طرفین آموزش داده می شود. وقتی که این مراحل تمام شد تازه خواستگاری رسمی و سپس عقد صورت می گیرد. موسسه حتی در خصوص میزان مهریه هم تا حد شرعی و قانونی دخالت می کند.

دکتر «اردبیلی» با تأکید بر حضور پزشک در دفاتر همسریابی می گوید: دختری که برای ازدواج و پیدا کردن شوهر به دفاتر همسریابی قانونی و دارای مجوز رسمی مراجعه می کند، اطمینان خاطر دارد که با کسی زندگی مشترک را شروع می کند که هرگز آلوده به مواد مخدر نیست.

؛بومی سازی
؛در این بین برخی کارشناسان براین باورند که ابتدا باید به فکر بومی سازی دفاتر همسریابی باشیم وگرنه این طرح شکست خواهد خورد.

دکتر «فربد فدایی» روان شناس اجتماعی و روان پزشک بر ضرورت تحقیق و پژوهش و تأمل بیشتر روی طرح دفاتر همسریابی تأکید می کند و می گوید: خانواده مهم ترین و ارزنده ترین نهاد اجتماعی است و در تقدس ازدواج نیز تردیدی نیست با این حال در شرایطی که در همه اقوام ایرانی تشریفات ازدواج با عرف و مذهب گره خورده است، این طرح جای تأمل بیشتری دارد زیرا برگرفته از فرهنگ دیگر است و نیاز به بومی سازی و فرهنگ سازی دارد.

وی اضافه می کند: ازدواج یک موضوع اجتماعی است و شخصی ترین مسئله ای است که به دو نفر ارتباط دارد در نتیجه توجه به هر دو وجه شخصی و اجتماعی ازدواج ضرورت دارد.

این روان شناس اجتماعی با اشاره به کمک هایی که به ازدواج کنندگان در جوامع سنتی و صنعتی می شود گفت: بدون این که اجباری در کار باشد، زن و مردی که از نظر اجتماعی، فرهنگی، تحصیلی، نژادی و حتی ناحیه جغرافیایی محل سکونت با یکدیگر اشتراک ندارند احتمال زیادی دارد که با هم ازدواج کنند هرچند که جذابیت هایی بین زن و مردی که با یکدیگر متفاوت هستند وجود دارد اما هماهنگی ها بین آن ها برای ازدواج مهم است.

دکتر «فدایی» تاکید می کند: بدون هیچ تردیدی جامعه ما یک جامعه سنتی است گرچه با مظاهر جوامع صنعتی آشنایی هایی وجود دارد اما مردم ما یک ایرانی سنتی باقی ماندند، در نتیجه مطرح کردن نظریات و دیدگاه هایی در مورد ازدواج که بیشتر برگرفته از جامعه غیر سنتی است، باید با احتیاط انجام پذیرد.

وی در خصوص دفاتر همسریابی می گوید:  این گونه مراکز ابتدا باید به صورت محدود و تحت کنترل و به شکل آزمایشی برای مدت معلومی شکل گیرند، بعد هم نتایج حاصله مورد بررسی علمی و پژوهشی دقیق قرار گیرد. حتی زوج هایی که از طریق این دفاتر به خانه بخت رفتند، تحت بررسی قرار گیرند و پس از ارزیابی ها در صورت مثبت بودن نتایج، آن را با احتیاط و مرحله به مرحله به سراسر کشور آن هم با بومی سازی تعمیم داد.

دکتر فدایی تاکید می کند: صحیح نمی بینم که این طرح از همان ابتدا در سراسر کشور اجرایی شود زیرا آسیب های اجتماعی این طرح خطرناک است.

؛تسهیل ازدواج
؛اما «آرین منش» نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس اول کمیسیون فرهنگی نیز از کلیات طرح دفاتر همسریابی به دلیل تسهیل و آسان سازی در انتخاب همسر استقبال می کند و می گوید: این که دفاتر و مراکزی برای آشنایی متقاضیان ازدواج ایجاد شود و به عنوان حلقه ارتباط خانواده ها باشد، به طور کل بسیار خوب است.

وی اضافه می کند: در شهرهای بزرگ که امکان آشنایی خانواده ها نیست، ایجاد دفاتر همسریابی حرکت مثبتی است اما به نظر نمی رسد که قضیه به همین سادگی باشد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید می کند: وساطت و آسان سازی انتخاب برای ازدواج از طریق دفاتر همسریابی را مثبت ارزیابی می کنم اما به شرطی که همانند بنگاه معاملاتی نباشد که در آن مشاور فقط سود و صرفه اقتصادی خود را می بیند.

وی اضافه می کند: در این مراکز باید مشاوران خبره و متعهد حضور داشته باشند و با اطلاعات به دست آمده از گزینه ها، موارد متناسب را با هم آشنا کنند که در این صورت دفاتر همسریابی مکان مناسبی برای انتخاب همسر است.

در غیر این صورت جامعه با مشکلات گوناگونی مواجه خواهد شد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی می گوید: مرکز همسریابی پاسخ گویی به یک نیاز اجتماعی است که از گذشته تاکنون به شکل سنتی انجام می شد ولی از این به بعد می خواهد نظام مند باشد.

وی در خصوص نحوه نظارت بر این مراکز با توجه به حساسیت بالایی که درجامعه وجود دارد می گوید: در این خصوص مجلس آمادگی دارد تا به دقت آن را بررسی کند و نظر بدهد.

آرین منش می گوید: در حال حاضر موانع اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بر سر راه ازدواج وجود دارد که پیدا کردن مورد مناسب برای ازدواج یکی از مشکلات اجتماعی است و باید به شیوه مناسبی رفع شود، ایجاد دفاتر همسریابی می تواند یکی از این شیوه های منطقی باشد به شرطی که مراکز همسریابی فقط به شناساندن دو نفر به یکدیگر کفایت نکنند و در طرح دفاتر همسریابی حضور کارشناس خانواده، ازدواج، پزشک و روان پزشک دیده شود. در این صورت است که کارکرد دفاتر همسریابی به طور قطع به نفع جامعه و مردم خواهد بود.

؛مراکز غیر قانونی
؛به هر حال در نبود دفاتر مجاز همسریابی در حال حاضر مراکز مجازی و غیر مجازی به هر صورت ظاهرا در این عرصه فعال هستند.

«معصومه غلامزاده میر»، روان شناس اجتماعی با اشاره به فعالیت ٣٨ سایت اینترنتی غیر مجاز به بهانه همسریابی در فضای مجازی می گوید: علاوه بر سایت های اینترنتی در حال حاضر در تهران چند مرکز دیگر به بهانه همسریابی فعالیت دارند بدون این که مجوزی در این زمینه داشته باشند. از آن جا که هیچ نظارتی بر آن ها نمی شود آن ها هم هیچ تعهدی به متقاضیان ندارند.تبعات چنین فعالیتی ناگفته پیداست که امیدواریم دفاتر همسریابی به این شرایط سامان دهد.

این روان شناس اجتماعی با تاکید بر ضرورت ایجاد مراکز همسریابی و نظارت دقیق بر این دفاتر می گوید: اگر مراکزی با نظارت دولت و با بهره گیری از افراد متخصص در امر مشاوره و ازدواج و بر اساس آموزه های دینی و اسلامی فعالیت کنند می توانند در افزایش ازدواج هایی با معیار درست و مستحکم گام بردارند.

وی با اشاره به پیامد دخالت افراد غیر متخصص و غیر متعهد در ایجاد و هدایت مراکز همسریابی می گوید: در صورت فعالیت افرادی که متعهد نیستند مراکز همسریابی منتهی به ازدواج های ناآگاهانه و بی هدف می شوند در نتیجه جوانان را روانه دادگاه های خانواده می کنند. اگر می خواهیم بر آسیب های اجتماعی افزوده نشود، باید بر ایجاد دفاتر همسریابی حساس تر از بنگاه های اقتصادی نظارت صورت گیرد و راه پارتی بازی و مسائلی نظیر آن را در قانون مربوط سد کنیم.

این در حالی است که در پی توسعه فناوری ارتباطات و گسترش فعالیت سایت های مدعی همسریابی که به طور عمده بدون نظارت اداره می شوند، دفتر آیت ا… مکارم شیرازی هم با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی برای این سایت ها، ضرورت کسب مجوز را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش مهر، دفتر آیت ا… ناصر مکارم شیرازی در رابطه با چگونگی عملکرد سایت های اینترنتی همسریابی اعلام کرد: اگر این کار زیر نظر افراد مطمئن و با رعایت تمام شئونات اسلامی و اخذ مجوز از مقامات ذی صلاح صورت گیرد کار خوبی است و ممکن است جلوی بسیاری از مشکلات ازدواج ها را بگیرد.

 

۵/٢ میلیون جوان مجرد فقط در پایتخت و ١۵ میلیون در کل کشور، زنگ خطری جدی برای والدین و مسئولان به شمار می رود که اخیرا بحث های زیادی در مورد تبعات آن و نیز راهکارهای عملی حل آن برانگیخته است، در این میان برخی از این راهکارها همچون «زندگی نیمه مستقل» به نظر کاربردی تر و عملی تر می آید.

یکی دیگر از راهکارهای مطرح شده در این رهگذر، سامان دهی «دفاتر همسریابی» است. براین اساس قرار است تا سه ماه آینده آیین نامه ایجاد دفاتر همسریابی تهیه و به دولت ارائه شود تا پس از آن برای قانونمند شدن به مجلس برود.

؛وظایف دفاتر همسریابی
؛حجت الاسلام والمسلمین، دکتر جعفر اردبیلی، عضو هیئت علمی دانشگاه و ارائه دهنده طرح سامان دهی دفاتر همسریابی است که قرار است آیین نامه مربوط به کار این دفاتر با کمک وی تهیه شود. دکتر اردبیلی در خصوص شیوه عملکرد این دفاتر، می گوید: این دفاتر قرار است فقط در حوزه عقد دائم فعالیت کنند و هرگز حق ندارند به منظور یافتن همسر موقت و یا دوست یابی فعالیت کنند. همچنین مردانی که دارای همسر هستند، اگر بخواهند همسر قانونی و دائم دیگری اختیار کنند، باید از دادگاه یا مراجع ذی صلاح نامه رسمی بیاورند. دفاتر نیز باید در این خصوص استعلام کنند، در غیر این صورت متقاضی باید طلاق نامه محضری و حکم دادگاه ارائه کند. پسران و دختران مجرد هم با ارائه کارت ملی و شناسنامه احراز هویت می شوند. ….>>>

 

 

منتشر شده در اخبار ازدواجازدواج

نظر

 1. مهری مهری

  سلام خسته نباشید درصورت امکان آدرس دفاتر مجاز و قابل اطمینان جهت همسریابی را به ما معرفی کنید لطفا” به ایمیلم بفرستید باتشکربسیار

  • سلام
   تهران – خیابان جمهوری – بین باستان و گلشن پلاک ۱۲۶۵ واحد ۱۶
   ۶۶۹۱۳۳۵۶- ۶۶۹۲۲۱۹۵
   موسسه امین

 2. کیوان کیوان

  سلام من دمبال یک دختر خوب فارس تهرانی هستم برای ازدواج دائم که شاغل باشد (پزشک) میشه بهم کمک کنید هر فردی تمایل داشت با موسسه تماس بگیره ۰۲۱-۶۶۹۱۷۵۱۶

  • سلام با شماره تلفن ۶۶۹۱۷۵۱۶ تماس گرفته و عضو شوید
   موسسه امین

 3. احمدرضاآزادی احمدرضاآزادی

  سلام من از اصفهان ام دنبال یه دختر خب و نجیب آذری هستم کمکم کنید با موسسه تماس بگیرید ۰۲۱-۶۶۹۱۷۵۱۶

  • سلام
   شما به صفحه عضویت موسسه امین رفته ثبت نم کنید در آنجا تمایل خویش را در محل توضیحات ضروری بنویسید موسسه حتما به ما کمک خواهد نمود
   موسسه امین

 4. شهاب شهاب

  سلام روزتون بخیر. ۳۰ سالمه یکلار ازواج ناموفق داشتم. اهل هیچ دود و دمی نیستم. تنها زندگی میکنم و بچه هم ندارم. شرایط ظاهری خوبی دارم ورزشکارم
  یه خانم که مشکل مالی نداشته باشه لطفا بهم معرفی کنید سنش مهم نیست حتی بزرگتر. فقط باوفا باشه

  • سلام
   لطفا با موسسه تماس بگبیرید و برای ثبت نام اقدام کنید شرایط شما بعد ثبت نام لحاظ شده و آنچه به تناسب شما باشد معرفی خواهد شد
   ۶۶۹۱۷۵۱۶
   موسسه امین

 5. فیروزه فیروزه

  سلام لطفا ادرس و یا تلفن مرکز همسریابی رسمی و شرعی در مشهد میخواستم ۳۴ساله مشهد

  • سلام در آن شهر سراغ نداریم ولی موسسه در همه ایران فعال است شما میتوانید فرم ثبت نام را تکمیل نموده و عضو موسسه شوید ما حتما کمکتان میکنیم
   موسسه امین

 6. شقایق شقایق

  سلام وقت به خیردختری هستم ساده چادری فوق دیپلم اهل ارایش ولباس تنگ وکوتاه وبی حجاب نیستم سخت نمیگیرم چادریم ثدم۱۵۵وفقط وزنم مشکله۱۰۰است اهل ورزش ورژیم نیستم ساکن گیلان شهربندرانزلی دنبال ازدواج دایم بایک فردمومن وخداترس هستم اهل زندگیم فقط پدرم اجازه ثبت نام دراین دفاتررانمیدهدواجازه امدن به تهران رانمیدهدحتی نمیتوانم مدارک بدم سنم۳۰ساله هست اگه میشه کمکم کنیداگه اقاپسروکیل روحانی سپاهی ارتشی باشدبهتره اگرنشداشکال نداره اسم من شقایق اگه درمشهدوقم زندگی کنن بهتره تشکر

  • سلام و سپاس از اعتماد شما به موسسه امین
   لطفا مراحل ثبت نام برای عضویت و ازدواج از طریق موسسه امین را تکمیل نموده تا بتوانیم به شما کمک نماییم
   موسسه امین

 7. ت دم ت دم

  با سلام من به دنبال مراکزازدواج مطمئن شرعی میگردم اگه شمام میتونید کمکم کنید ۳۱ سالمه یه ازدواج ناموفق داشتم خانمم

  • سلام
   ممنون از حسن اعتماد شما
   برای عضویت و بهره بردن از امکانات همسریابی و مشاوره موسسه امین میباید ابتدا فرم عضویت را تکمیل تا متعاقبا مراحل بعدی را از طریق تلفن یا ایمیل به خدمتتان اعلان نماییم
   برای عضویت به صفحه اصلی سایت موسسه فرهنگی خانواده امین مراجعه نمایید
   موسسه امین با ۲۰ سال تجربه موفق در خدمت همه ایرانیان
   موسسه امین
   ۶۶۹۱۷۵۱۶
   http://www.aifci.com

 8. زهرا زهرا

  سلام خداقوت . من یه خانم ۲۵ساله اهل خوزستانم پوشیه میزنم و دوست ندارم جشن عروسیم با گناه و لهو و لعب باشه و اعتقادات مذهبی قوی دارم که تو محیطمون قابل پسند نیست اینکه تو مجالس عروسی مختلط ‌ و گناه شرکت نمی کنم و محجبه و پوشیده کامل هستم و عاشق این پوششم هستم و علاقه زیادی به فعالیت های فرهنگی و بسیجی دارم اما متأسفانه هیچکدوم این علاقه ها و اعتقاداتم رو محیط ما پذیرا نیستو از طرفی ازدواجم هم خیلی برام مهمه پدر و مادرم پشتیبانم هستند اما خودم با اینکه تو دوتا از سایت های همسریابی با اطلاع و رضایت خانواده ثبتنام کردم اما اطمینان ندارم و به اکثرا جواب نمیدم لطفا اگه میشه یه موسسه مطمئن و قابل اطمینان بهم معرفی کنید که ان شاءالله منم هم کفو خودم رو پیدا کنم . تشکر و در پناه حق باشید…

  • سلام و احترام
   با شماره تلفن ۶۶۹۱۷۵۱۶ تماس گرفته تا کمکتان کنیم
   موسسه فرهنگی خانواده امین

  • سعید سعید

   من زنه مومن میخواستم اگه هستید با موسسه تماس بگیرید

   • سلام ابدا باید ثبت نام بفرمایید جهت راهنمایی بیشتر با شماره تلفن ۶۶۹۱۷۵۱۶ تماس حاصل نمایید
    موسسه امین

   • علی علی

    سلام بنده ۲۸ ساله ام و دنبال خانمی قانع میگردم برای ازدواج.

    • سلام و احترام
     برای عضویت و بهره مندی از امکانات موسسه در جهت یافت همسر با شماره تلفن ۰۲۱-۶۶۹۱۷۵۱۶ تماس حاصل نمایید
     موسسه امین

 9. سیاره سیاره

  سلام اصفهان هستم- لطفا آدرس کامل موسسه را برایم ایمیل فرمایید تا مستقیما مراجعه نمایم-تشکر

  • سلام
   تهران – میدان جمهوری – خ جمهوری – بین باستان و گلشن پ ۱۲۶۵ واحد ۱۶

 10. هما هما

  با سلام. وتشکر از زحمات شما. من خانمی ۵۲ساله هستم. ایا برای سن بالا هم شریک زندگی پیدا. معرفی میکنید. یا فقط برای سن پایین این موسسه فعالیت میکند. ممنونم منتطر جواب میمانم.

  • سلام و احترام
   تا سن ۸۰ سال موسسه امین تلاش برای زوج یابی میکند
   با شماره تلفن ۶۶۹۱۷۵۱۶ تماس حاصل نمایید
   موسسه امین

 11. نسترن نسترن

  سلام من برا خواهرام میخواستم در این موسسه ثبت نام کنم لطفا راهنمایی میفرمایید .

  • سلام جهت دریافت راهنمایی و اطلاعات لازم با شماره تلفن ۶۶۹۱۷۵۱۶ تماس حاصل کنید
   موسسه امین

 12. آزاده آزاده

  سلام درمورد ثبت نام چه مدارکی نیاز است و هزینه و شرایطی که موسسه دارد لطفا اعلام کنید . ممنون

  • سلام و احترام
   شناسنامه ، عکس پرستلی ، عکس تمام قد ، رونوشت آخرین مدرک تحصیلی
   برای دریافت اطلاعات بیشتر و شرایط موسسه امین با شماره تلفن ۶۶۹۱۷۵۱۶ تماس حاصل نمایید
   موسسه امین

 13. نسرین نسرین

  با سلام و خداقوت خدمت شما
  خانمی هستم ۳۶’ساله و مجرد ساکن کرمانم .لطفا بفرمایید چطوری شریک زندگی پیدا کنم .با سپاس ازشما

  • سلام و احترام
   برای راهنمایی بیشتر با موسسه تماس بگیرید ۶۶۹۱۷۵۱۶
   موسسه امین

 14. کاوه کاوه

  سلام من یک زن خوب و مومن میخوام که منو درک کنه لطفا با موسسه امین تماس بگیرید

  • سلام
   با شماره تلفن ۶۶۹۱۷۵۱۶ تماس گرفته و کامل راهنمایی شوید
   موسسه امین

 15. سعید سعید

  کار خیلی پسندیده ای هست میخواستم ثبت نام کنم با ذوق و شوق با دیدن ۱۷۰ هزار تومان باید صبر کنم بلکه عید غدیر یرسه بلکه دل مادرمون رو شاد کنیم…

  • سلام و احترام
   به نظر میرسد کسی که برای یک دوره همسریابی به همراه مشاوره ۱۷۰ هزار تومان پول نمیتواند خرج کند قطعا برای زندگی مشترک هم پولی نخواهد داشت پس ابتدا بروید برای هزینه های خود راهی پیدا مکنید بعد دل مادرتان را شاد کنید
   موسسه امین

 16. سولماز سولماز

  سلام من دختری ٣٠ساله مجرد از تهران تحصیلکردع و شاغل هستم دنبال ازدواج دایم با پسرمجرد شاغل و تحصیلکرده ٣٢تا ٣۵ساله هستم ضمنا از تهران باشد

  • سلام جهت ثبت نام و یا عضویت برای ازدواج در موسسه امین با شماره ۶۶۹۱۷۵۱۶ تماس حاصل نموده تا راهنمایی شوید
   موسسه امین

 17. seyyedsafar seyyedsafar

  بنام خدای مهربان
  شخصی هستم صادق وفادار و دلرحم و مهربان و با اراده و در صورت لزوم قاطع و مصمم. و خانواده دوست و خدمت به خانواده را عالیترین عبادت میدانم و شوخ طبع هستم وهمواره خدا را بر اعمال خود ناظر میدانم امیدم به رحمت خداست و خشم و غضب خدا همیشه در ذهنمم است.
  اهل دود و دم و قمار و مشروب نیستم و فطرتن از آن بدم میاد و متنفرم از لحاظ معنوی در حد اعتدال هستم.مرتب بودن و نظم و پاکی را دوست دارم اهل گفتگو و منطق هستم حرف حق را اگرچه از دشمنم و از یک بچه خرد سال باشد میپذیرم و حق الناس را کاملا رعایت میکنم. .بدونبال آرامش هستم و از دروغ و دو روئی و سیاست متنفرم.
  ————–
  زنی میخواهم خانواده گرا پایبند ارزشها و باورهای دینی و اصول خانوادگی و حجاب باشد در غیاب شوهر امانتدار و پاکدامن و باشد. با جرات و شجاع و وفادار باشد. و از زندگیش مراقبت نماید وسیاسی نباشد. و در مقابل شوهر مطیع و آرام باشد و خدا ترس باشد. دو پسر بچه مرا مانند بچه خود بداند و از آنها در صورت لزوم مراقبت نماید.همراز و همراه و غمخوار و با سلیقه و مرتب و منظم و ظرفیت تحمل مشکلات را داشته باشد و رفیق نیمه راه نباشد هدفش از ازدواج صرفا زندگی باشد نه تجارت و معامله و مادر بچه هایم در منزل من و در عقد من است ایشان مریض حالند. با آن مشگلی نداشته باشد از من زندگی مستقل نخواهد. و من با اجازه همسرم و مجوز رسمی دادگاه ازدواج میکنم و در ضمن من برای خانه یک سرپرست شایسته میخواهم و تمام امورات خانه در اختیار ایشان قرار خواهد گرفت. کسیکه به مهریه حساس است با من تماس نگیرد. با موسسه تماس بگیرید ۰۲۱-۶۶۹۱۷۵۱۶
  با تشکر

 18. حمید فهیمافر حمید فهیمافر

  کارتان خیلی قشنگه موفق باشید.

 19. سلام، پسری هستم ۳۳ ساله با ظاهر خوب ثروتمند نیستم یه ماشین شخصی دارم مبلغی سرمایه جمع کردم برا ساختن زندگی اهل شیرازم، یه همسر ذاتا معتقد به اخلاقیات میخام ظاهرش هم بد نباشه، توانم مهریه منطقی هست با موسسه امین تماس بگیرید ۰۲۱-۶۶۹۱۷۵۱۶ ،با تشکر از سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *