رفتن به نوشته‌ها

ازدواج نیمی از دختران هندی پیش از بلوغ

مردم هندوستان اغلب تابع قوانین قبیله ای و سنتی خویش می باشند. بر طبق بسیاری از آیین های اقوام مختلف هندی، دختران می بایست در سنین کم ازدواج کنند. به همین علت این امر در جوامع روستایی که بیشتر پایبند آداب و رسوم قدیمی خود هستند، بیشتر رویت می شود.

ازدواج زود هنگام دختران علاوه بر اثرات نامطلوب بر شخصیت دختران به دلیل عدم بلوغ کافی برای اداره زندگی، بر جامعه هند نیز اثرگذار است. یکی از این اثرات نامطلوب همان گونه که گفته شد، تولد زودهنگام نوزادان و تعدد زایمان است که بر رشد جمعیت هند بسیار تاثیرگذار است.

حدود ۴۵ درصد دختران هندی پیش از رسیدن به سن بلوغ که ۱۸ سالگی محسوب می شود، ازدواج می کنند. این آمار و ارقام در روستاهای محلی بیش از شهرهاست و نسبت آن ۵۲ درصد در مقابل ۲۸ درصد می باشد.

به گزارش برنا به نقل از ریانووستی، نتایج تحقیقات وزارت بهداشت و سلامت خانواده هند نشان می دهد که اغلب دختران پس از ازدواج زود هنگام خود، بلافاصله صاحب فرزند می شوند که این امر خطری بزرگ برای سلامتی مادر است.
در این رابطه پزشکان بان گرانی فراوان این حقیقت را عنوان می کنند که دفعات بارداری زنان هندی بسیار زیاد است. به طور متوسط ۶۱ درصد زنان هندی فاصله بین فرزندانشان کمتر از سه سال می باشد و تنها ۱۰ درصد از آنها فاصله ۵ سال یا بیشتر را بین زایمان های خود رعایت کرده اند. پزشکان متذکر می شوند که فاصله کم بین تولد فرزندان برسلامت مادر و فرزند اثرات نامطلوبی خواهد گذاشت.
بیشترین آمار ازدواج های زود هنگام و موالید فراوان به ایالت های شمالی هندوستان مربوط می شود.

منتشر شده در آمار و گزارشاخبار ازدواجاخبار زنان

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *