رفتن به نوشته‌ها

نباید برای گذر از بحران ازدواج به راه‌های میانبر متوسل شد

 ترابی با بیان اینکه اولین میل برای تشکیل خانواده میلی جنسی است اظهار داشت : این‌ها راه‌های میانبر است و باید اجازه داد جامعه مسیر اصلی خود را طی کند . چرا که امروزه شرایط جامعه تغییر کرده و به دلیل ادامه تحصیل زنان و حضور آنها در جامعه ، بالا رفتن سن ازدواج طبیعی است . ولی می‌توان برای تسهیل امر ازدواج ، با فرهنگ سازی سطح توقعات جامعه و نگرش آنها را در این مقوله تغییر داد .

وی بهره گیری از برخی الگوها در این حوزه را مفید دانست و گفت : دولت و برخی مجموعه‌های مردمی باید خانه‌های کوچکی را در اختیار جوانان قرار دهند که آنها چند سال اول زندگی با این حمایت در کنار هم زندگی کنند تا شرایط استقلال کامل فراهم شود . ولی نباید بحران ازدواج را با این طرح‌ها که هنوز آسیب‌های آن مشخص نشده و فرهنگ‌سازی صورت نگرفته و تعریف درستی از آن به عمل نیامده، حل کرد .

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت : تشکیل خانواده و ازدواج با هم متفاوت است و برای گذر از بحران ازدواج نباد به راه‌های میانبر متوسل شد .

به گزارش ایوناو به نقل از ستاد خبری بزرگداشت روز ملی ازدواج جوانان ، نصرالله ترابی افزود : تسهیل امر ازدواج با طرح تشکیل خانواده‌های نیمه مستقل حاصل نمی‌شود .
چرا که این طرح مشکلات خاص خود مانند فرزند‌آوری را دارد . از این رو تسهیل امر ازدواج باید از طریق تامین مسکن و شغل در جامعه صورت گیرد .

وی تصریح کرد : اگر بنا بر این طرح ، خانواد‌ه‌ها دور از هم باشند و زندگی مشترکی تشکیل نشود ، پسر و دختر فقط از نظر شناسنامه‌ای زن و شوهر هستند . از این رو باید تمام امکانات دولت و جامعه برای حل مشکلات پیش روی ازدواج جوانان بسیج شود تا یک زوج با هم تشکیل خانواده دهند .

منتشر شده در توصیه هامشاوره خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *