رفتن به نوشته‌ها

کاهش فاصله میان بلوغ جنسی و بلوغ اجتماعی ضرورت یک جامعه سالم است

مدرس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران ریشه برخی از بی تعهدی های بعد از ازدواج را در عدم پاسخگویی درست و به موقع به نیازهای جنسی دانست و گفت: وقتی از نیاز به ارتباط با جنس مخالف صحبت می کنیم ، منظور فقط ارتباط جنسی نیست، بلکه نوجوان در سن بلوغ نیاز به تعلق عاطفی به جنس مخالف دارد و تمایل های قلبی و نیاز به اتکای اجتماعی به جنس مخالف در او شکل می گیرد.شرع مقدس و عقلای بشر با تایید این نیازها تشکیل خانواده را بهترین راه تأمین و تنظیم تمایلات جنسی در این سن می دانند.

هاشمی در پایان تأکید کرد: برای داشتن جامعه ای سالم، متعهد و بااخلاق همه قشرها به ویژه خانواده ها و متولیان فرهنگی باید جوانان را به سوی تشکیل خانواده در سنین پایین تر سوق دهند و با ایجاد تسهیلات مناسب شرایط ازدواج آسان را برای آنان فراهم کنند.

به گزارش باشگاه جوانی برنا، “سید ضیاء هاشمی” اظهار داشت: با افزایش ارتباط های انسانی و بالا رفتن میزان تحریکات اجتماعی و فرهنگی، از سویی پدیده بلوغ زودرس در جامعه ایجاد شده و از سوی دیگر با توجه به مشکلات و موانع ازدواج سن بلوغ اجتماعی و توانایی تشکیل خانواده بالا رفته. بنابراین شکاف بین بلوغ زیستی و بلوغ اجتماعی بیشتر شده است.دقیقا در این مقطع سنی است که نیاز به ارتباط با جنس مخالف شدیدتر می شود در حالی که پاسخی برای آن نیست.

وی در ادامه افزود: وقتی در یک بازه ۱۰-۱۵ ساله یک نیاز طبیعی برای جوان بی پاسخ بماند، در وجود او تبدیل به عقده های روانی فشرده و متراکم می شود.کسانی که مدت زیادی گرسنگی کشیده اند و نیازشان ارضاء نشده، برای تأمین این نیازها دچار حرص و ولعی می شوند که گاهی بعد از تشکیل خانواده هم به قدر کافی فروکش نمی کند و عقده های فروخورده ای کماکان در وجود فرد باقی می ماند.
منتشر شده در اخبار خواندنی خانوادهاخبار کودکان و جوانانمقالات

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *