رفتن به نوشته‌ها

ازدواج در سنین بالا، احتمال طلاق را افزایش می‌دهد

 مسئول مؤسسه تحقیقات و مطالعات اجتماعی دانشگاه تهران در ادامه به بیان آمار و ارقامی از درصد رشد سن ازدواج در کشور پرداخت و گفت: بر اساس آمارهای مرکز تحقیقات دانشکده علوم اجتماعی میانگین سن ازدواج دختران از سال ۴۵ تا سال ۸۵ با ۶ سال افزایش از ۵/۱۸ سال به ۵/۲۵ سال رسیده است.
به گفته وی سن ازدواج در پسران هم از ۵/۲۲ به ۲۶ سال افزایش پیدا کرده است. البته بیشتر بودن رشد سن ازدواج در دختران ریشه در تحولات اجتماعی و فرهنگی دارد. در گذشته به دلیل اینکه تحصیلات و شغل برای دختران به اندازه امروز اهمیت نداشت، بیشتر دخترها در ابتدای نوجوانی و جوانی ازدواح می‌کردند اما این روزها تحصیلات دانشگاهی و اشتغال برای بسیاری از دختران در اولویت‌های پیش از ازدواج قرار گرفته است.

 عضو هیئت علمی دانشگاه تهران از رشد آمار طلاق در کشور خبر داد و گفت: ازدواج در سنین بالا، احتمال طلاق را افزایش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری بزرگداشت روز ملی ازدواج جوانان، سید ضیاء هاشمی با اشاره به وقوع ۴۸ درصد طلاق‌ها در ۴ سال اول زندگی در بررسی علل طلاق‌های زود هنگام گفت: هر قدر سن جوان بالا می‌رود، شخصیت فردی و اجتماعی‌اش به مرور کامل‌تر می‌شود و ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها برای او شکل می‌گیرد، در نتیجه انطباق و سازگاری دو نفر که در سنین بالاتر با هم ازدواج می‌کنند، دشوارتر و میزان تفاهم آنها در مسئله‌های مختلف کمتر می‌شود.

منتشر شده در اخبار ازدواجاخبار طلاقازدواجطلاق

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *