رفتن به نوشته‌ها

طرح تشکیل خانواده غیرمستقل کشور را با بحران طلاق مواجه می‌کند

عضو کمیسیون خانواده در شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به

 

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی ستاد خبری بزرگداشت روز ملی ازدواج جوانان ، مستقیمی گفت : برای اشاعه فرهنگ ازدواج ، باید سیستمی متمرکز با مصوبات اجرایی در کشور پیش‌بینی و الگوهای کاربردی و راهبردی براساس مطالعات مختلف ارائه شود .

مستقیمی سالم‌سازی فرهنگ همسرگزینی و وساطت در ازدواج و ارائه الگوهای مناسب در ازدواج را از راهکارهای ترویج این امر مقدس برشمرد و تأکید کرد : باید فرهنگ وساطت در ازدواج نهادینه شود .

عضو کمیسیون خانواده در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت : مهندسی فرهنگی متناسب با شرع مقدس ، از راهکارهای فرهنگ سازی ازدواج در کشور است .

طرح خانواده نیمه مستقل ، این الگو را کامل و جامع ندانست و گفت : الگوی خانواده نیمه مستقل علاوه بر حل نکردن بحران ازدواج ، کشور را با بحران طلاق مواجه می‌کند .

به گزارش ایونا ، مهدیه سادات مستقیمی با اشاره به طرح خانواده نیمه مستقل ، این الگو را کامل و جامع ندانست و گفت : الگوی خانواده نیمه مستقل علاوه بر حل نکردن بحران ازدواج ، کشور را با بحران طلاق مواجه می‌کند . دوران عقد و تاخیر از بروز ازدواج ، از بحرانی‌ترین دوران در زندگی زوجین است و طولانی شدن مدت عقد باعث بروز آسیب‌های روحی و روانی در زن و مرد می‌شود .

 وی الزام به همکاری سازمان‌های دولتی و غیردولتی را از دیگر راهکارهای ترویج فرهنگ ازدواج در کشور دانست و حضور اندیشمندان و صاحب نظران در سطح کلان حاکمیتی برای عملیاتی نمودن مصوبات این سیستم را خواستار شد .

منتشر شده در اخبار حقوقی خانوادهاخبار خانوادهاخبار طلاق

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *