رفتن به نوشته‌ها

طرح ازدواج‌های نیمه‌مستقل، راهکار کمی یا کیفی؟

وی با اشاره به نحوهانجام این گونه ازدواج‌ها ، اظهار کرد : در این ازدواج‌ها ، جوانان پس ازانتخاب همسر و جاری شدن عقد بین آن‌ها ، از سوی خانواده‌های خود مورد حمایتقرار می‌گیرند و این حمایت دو تا سه ساله و عهده‌دار شدن مسوولیت‌هایقانونی مرد در برابر همسر عقدی خود، فرصت و امکانات لازم برای استقلالکامل زن و شوهر را از خانواده‌ فراهم خواهد کرد.

وفاداری پسر و تحمل‌پذیری دختر لازمه موفقیت ازدواج‌های نیمه‌مستقل است.

معاون فرهنگی اجتماعیسازمان ملی جوانان افزود : اجرای موفق این طرح در کنار حمایت والدین وخانواده‌ها ، وفاداری و مسوولیت‌پذیری پسرها و تحمل‌پذیری دخترها رامی‌طلبد.

وی در پاسخ به سوالیدرباره عوارض و تبعات خانوادگی و اجتماعی ناشی از موفق نبودن این طرح،اظهار کرد : به هر حال این طرح یکسری مشکلات هم دارد و در حالی که یک طرحایده‌آل برای حل معضل جوانان وجود ندارد ، این طرح با توجه به مقتضیاتجامعه امروز طراحی و ارائه شده است.

وی افزود : در تمامیازدواج‌ها ، نمی‌توان ازدواج‌های نیمه‌مستقل را اجرایی کرد ، چرا کهازدواج‌های نیمه‌مستقل برای زوج‌های مسوولیت‌پذیر توصیه می‌شود.

عصارنیا در پایان دربارهطرح‌های جایگزین ازدواج‌های نیمه مستقل، یادآورشد : آخر حرف ، ازدواج نکردناست . برخی صاحب‌نظران پیشنهاد‌ می‌کنند که در این وضعیت، جوانان ازدواجنکنند .

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان ملی جوانان ، انجام ازدواج به صورت نیمه‌مستقل را فقط برای زوج‌های مسوولیت‌پذیر توصیه کرد.

به گزارش ایونا ، دکترعلیرضا عصارنیا در گفت‌وگو با خبرنگاران ، درباره طرح ازدواج‌های نیمه‌مستقل که به تازگی از سوی سازمان ملیجوانان به عنوان راهکار حل معضل ازدواج در کشور ارائه شده است ، گفت : اینطرح ، طرح جدیدی نیست ، بلکه به صورت یک فرهنگ بومی در برخی از استان‌ها ومناطق کشور در حال اجراست ، اما در شهرهای بزرگ که بیشتر از سایر نقاط ،نیازمند اجرای چنین طرح‌هایی هستند ، شکل‌گیری چنین خانواده‌هایی کمتر صورتمی‌گیرد.

منتشر شده در اخبار ازدواجاخبار خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *