رفتن به نوشته‌ها

افزایش سن بلوغ و فهم ازدواج در جوانان

وی با اشاره به اینکه هم اکنون سایت همسریابی و همسرگزینی در دنیا وجود ندارد و فعالیت این مجموعه ها تنها به گفتگوهای اینترنتی محدود می شود گفت: مرکز همسریابی نه تنها افراد را به یکدیگر معرفی می کند، بلکه آنان را تا مرحله ازدواج همراهی خواهد کرد و در این مسیر مشاوره های لازم را ارائه  می دهد. هم اکنون ما نیاز به مشاوری زنده و دارای رأی داریم که تنها نقش واسطه گر را ایفا نکند. در مؤسسه فرهنگی خانواده امین به عنوان یک مؤسسه غیردولتی این اقدام با ۱۹۷۵ ازدواج بدون طلاق محقق شده است.

 دکتر اردبیلی با اشاره به انجام ۱۸ هزار ساعت فعالیت پژوهشی با حضور دو هزار و ۶۵۰ دانشجو در این مؤسسه گفت: این مؤسسه با حفظ حق انتخاب افراد، مشاوره های لازم را ارائه می دهد. با نهادینه شدن فرهنگ مشاوره در جامعه، مراجعه به مراکز همسریابی تا حد زیادی قبح خود را از دست خواهد داد.    

مدیر مؤسسه فرهنگی خانواده امین در میزگرد شیوه های همسریابی در ایران بر افزایش سن بلوغ و فهم ازدواج در جوانان تأکید کرد.

بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان ملی جوانان، حجت الاسلام دکتر اردبیلی در این میزگرد که به همت معاونت مطالعات و تحقیقات سازمان ملی جوانان برگزار شد، با اشاره به اینکه هر طلاق ۷۰ میلیون تومان ضرر مالی به جامعه وارد می کند گفت: لازم است که بیش از تکیه بر هزینه های مادی پیش از ازدواج نظیر جهیزیه، بر رشد و تربیت فرهنگی جوانان تأکید شود.

منتشر شده در اخبار کودکان و جوانانکودکان و جوانان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *