رفتن به نوشته‌ها

اگر شرایط ازدواج آماده نیست ، جوانان را به هم محرم کنیم

. مصری یادآورد شد: حتی اگر فرزندانبه طور کذب مسائلی را مطرح کردند این وظیفه بزرگترهاست که با حفظ احترام فرزند خودواقعیات را به طرف مقابل گوشزد کنند.

وزیر رفاه تصریح کرد : متاسفانه در حالحاضر مسیر ازدواج از یک زندگی مشترک به سمت خواسته های انباشت شده افراد در دورانقبل از ازدواج می رود.

وی با اشاره به لزوم ترجیح رعایت دستورات اسلام و شرع بهعرف ادامه داد: برخی خانواده ها به مسائلی که خارج از شرع رخ می دهد، اصلا حساسیتندارند اما به محض اینکه بر اساس شرع کاری بخواهد صورت گیرد، ممانعت می کنند. درصورتیکه اگر شرع وارد زندگی ما شود کمتر خسارت می بینیم.

وی این سوال را مطرحکرد: چه کسی گفته است برای ارتباط مشروع یک دختر و پسر حتما باید خانه ماشین و شغلوجود داشته باشد.

وزیر رفاه در پاسخ به سوالی درباره نحوه ازدواجش گفت: من قبلاز انقلاب و در ۱۹ سالگی ازدواج کردم و پسرهایم نیز هنگامی که محصل بودند تنها باحضور محضر ، با مهریه ۱۴ سکه بهار آزادی عقد کردند.

مصری اضافه کرد: ما به دلیلمصادف شدن ازدواجمان و دوران انقلاب، مراسم عروسی برگزار نکردیم و همسرم در عینسادگی به زندگی من وارد شدند.

وی رفتار همسر و شریک زندگیش را در ایجاد آرامشدر زندگی بسیار موثر توصیف کرد و گفت : ایشان در تمام طول زندگی با من همراه بودندو همیشه در شرایط سخت زندگی مرا یاری کردند.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی با اشاره بهلزوم تسهیل در امر ازدواج گفت: افزایش سن ازدواج باعث عدم انعطاف، بدبینی طرفین وتعدد خواسته های غیر قابل تحقق می شود.

 

به گزارش ایونا ، دکتر ” عبدالرضامصری ” در گفتگو با خبرنگاران ضمن تاکید بر این مطلب افزود: آسیب در ازدواجهایی که در سنین پایین رخ می دهد به مراتب کمتر از ازدواجهایی است کهدر سن بالا اتفاق می افتد چون در دوران جوانی گذشت زیاد است.

به گفته مصری، اگربتوانیم حتی اگر شرایط ازدواج آماده نیست، جوانان را به هم محرم کنیم تا شرایطفراهم شود به نسل آینده خدمت بزرگی کرده ایم.

وی ادامه داد : جوانان قبل ازازدواج چهره های غیرواقعی از خود بروز ندهند، چون بعد از ازدواج باعث بروز توقعاتمی شود. چرا که فرد مقابل به دنبال فضای مجازی و تصویر زیبای ارائه شده است و شرایطواقعی همسر، فرد را ناامید و مایوس می کند.

""

منتشر شده در اخبار ازدواجاخبار حقوقی خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *