70 درصد آسيب هاي اجتماعي با موضوع طلاق مرتبط است

“قندفروش” تاکيد کرد: وقتي مطالبات زنان را در جامعه مي بينيم، اشتغال يکي از مطالبات عمده جامعه زنان است و زماني به صورت جدي مطرح مي شود که طلاقي رخ دهد و تامين هزينه هاي زندگي به عهده زن قرار گيرد.
وي با بيان اينکه “ناتواني در برنامه ريزي براي رفع اين مشکل، هزينه هايي را متوجه جامعه مي کند”، گفت: مي توان با برنامه ريزي مناسب براي تحکيم بنيان خانواده مانع از بروز اين قبيل مشکلات شد.
مدير کل امور بانوان و خانواده استانداري تهران خاطر نشان کرد: براي دور دوم سفر رييس جمهوري پيشنهاد مي شود، اعتبار مناسبي براي آموزش زوجين قبل از ازدواج تخصيص يابد و حتي در واحدهاي درسي دانشگاهي نيز تحکيم بنيان خانواده با زبان نو مطرح شود و بخشي از اعتبارات آسيب هاي اجتماعي به موضوع تحکيم بنيان خانواده اختصاص يابد.
“قندفروش” ايجاد مراکز آموزشي براي خانواده ها به ويژه زوج هاي جوان را قبل و حين ازدواج امري ضروري و موثر در جهت کاهش آمار طلاق دانست و گفت: بايد زوج هايي را که داراي مشکلات و اختلافات در زندگي مشترک هستند، شناسايي کرد و آموزش هاي لازم براي تثبيت زندگي زناشويي را به آنان آموخت.
وي افزود: امروزه ترکيب خانواده ها متفاوت تر از قبل شده است. ترکيب سنتي جاي خود را در بين خانواده ها از دست داده است و ارتباط ميان کوچکترها با بزرگترها کمتر شده است. امروز خانواده جوان به حد کافي از تجربيات مفيد ريش سفيدان و اقوام براي تثبيت زندگي خود استفاده نمي کنند.
مدير کل امور بانوان استانداري تهران اظهار داشت: فرزندان ديگر ارتباط سنتي را قبول نمي کنند و والدين برنامه ايي براي زندگي مشترک فرزندان خود ندارند.
“قندفروش” توضيح داد که “امروز خانواده ها ترجيح مي دهند بيشتر در مورد موضوعاتي چون ادامه تحصيل فرزندان اظهار نظر کنند و کمتر اطلاعاتي پيرامون زندگي مشترک به آنها مي دهند.
وي تاکيد کرد: طلاق مهمترين موضوعي است که باعث بروز مشکلات براي همه افراد خانواده به خصوص زنان و فرزندان مي شود، پس تلاش کنيم با اجراي برنامه هاي آموزشي مانع از بروز اين پديده در خانواده و ايجاد مشکلات متعدد در جامعه شويم.
مدير کل امور بانوان و خانواده استانداري تهران گفت: کارشناسان معتقدند 70 درصد از آسيب هاي اجتماعي به صورت مستقيم و غير مستقيم با موضوع طلاق مرتبط است.
""
“فرحناز قندفروش” روز جمعه در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار اجتماعي ايرنا افزود: با اين حال براي آموزش خانواده ها به خصوص جوانان در آستانه ازدواج و به منظور تلاش براي کاهش ميزان آسيب هاي اجتماعي هيچ اعتبار و رديف بودجه اي ديده نشده است.
وي تصريح کرد: رويگرداني جوانان از ازدواج يک دليل عمده دارد و آن هم اطمينان نداشتن از تثبيت زندگي است، چون طلاق هاي زدورس سبب شد جوانان ديد مثبتي در اين زمينه نداشته باشند.
مدير کل بانوان استانداري تهران ظهار داشت: موضوع زنان ويژه، اعتياد زنان و طلاق و عدم تثبيت بنيان خانواده ها از جمله مشکلاتي است که بايد براي آن برنامه ريزي شود و تلاش کنيم با اجراي برنامه هاي هدفمند اين موضوعات را تحت کنترل قرار دهيم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.