آمار و گزارش، اخبار

دیه زنان و مردان برابر شد

 

هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت دادگستری و به استناد اصل 138 قانون اساسی،با عنایت به یکسان بودن تعرفه حق بیمه وسایل نقلیه موتوری زمینی جهت دریافت بیمه‌نامه شخص ثالث، و به منظور برخورداری از خدمات یکسان، کلیه شرکتهای بیمه‌گر تجاری را موظف کرد در ایفای تعهدات خود جهت پرداخت خسارات بدنی مشمول بیمه‌نامه یاد شده (در همه موارد) بدون لحاظ جنسیت و مذهبی زیان دیدگان بر اساس حداکثر تعهدات به عمل آمده به صورت یکسان و برابر نسبت به پرداخت خسارت اقدام نمایند .

این مصوبه در تاریخ 1/4/1387 و به شماره 46139/ت 38201 هـ از سوی پرویز داودی معاون اول رئیس‌جمهور به دستگاههای اجرایی ابلاغ شده است .

هیئت دولت شرکت‌های بیمه‌گر را موظف کرد بدون لحاظ جنسیت و مذهب تا سقف تعهدات بیمه نامه را در خسارات بدنی و همچنین در موارد فوت یکسان پرداخت کنند .

 

به گزارش ایونا ،هیئت وزیران با توجه به اینکه شرکت‌های بیمه درباره بیمه شخص ثالث تعهد دارند خسارت های جانی را بپردازند و تعرفه ای که دریافت می کنند یکسان است و بر این اساس تعهد می کنند خسارت را تا سقف دیه کامل یک مرد بپردازند، به منظور تامین حقوق بیمه گذاران، شرکت های بیمه گر را موظف کرد بدون لحاظ جنسیت و مذهب تا سقف تعهدات بیمه نامه را در خسارات بدنی و همچنین در موارد فوت یکسان پرداخت کنند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + چهار =