اخبار خواندنی خانواده، سایر

مهریه یک جلد شاهنامه فردوسی

ندا در این باره به قاضی علیرضا صداقتی رئیس شعبه 262 گفت؛ هشت سال پیش پدر و مادرم به خاطر اختلافات شدیدی که با هم داشتند ، جدا شدند و من و خواهرم پیش مادرمان زندگی می کردیم .

سال های اول به خاطر سن کم من و خواهرم پدرمان گاهی به دیدن مان می آمد اما به تدریج این دیدارها کم و کمتر شد تا اینکه پس از مدتی پدرمان خانه اش را تغییر داد و از آن پس ما او را ندیدیم .

سال ها گذشت و من و خواهرم بزرگ شدیم و به سن ازدواج رسیدیم ولی چون برای ازدواج نیاز به اجازه پدر داشتیم با مشکل روبه رو شدیم .

خواهرم دو سال قبل مجبور شد با مراجعه به دادگاه خانواده اجازه ازدواج بگیرد. حالا من هم به دادگاه آمده ام تا با حکم قاضی بتوانم پای سفره عقد بنشینم .

ندا افزود ؛ من چهار سال است که در یک شرکت کامپیوتری کار می کنم و از همان ابتدا با یکی از همکارانم به نام مهران آشنا شدم و تصمیم گرفتم با او ازدواج کنم اما مجهول المکان بودن پدرم عقدمان را به تعویق انداخت .

 

ندا در مورد علت انتخاب مهریه اش نیز گفت؛ من به کتاب های تاریخی و شعر علاقه زیادی دارم .

 

از سویی جنبه های مادی زندگی برایم اهمیت چندانی ندارد .

 

به همین دلیل وقتی مطمئن شدم نامزدم شخص مناسبی برای زندگی است، تصمیم گرفتم مهریه ام را یک جلد شاهنامه فردوسی تعیین کنم .

 

 در پی اظهارات این دختر قاضی صداقتی تبعات مهریه هایی را که از لحاظ مادی ارزش کمی دارند ، به او گوشزد کرد ولی ندا با بیان اینکه رابطه زناشویی با روابط مالی تفاوت دارد و اگر اتفاق ناخوشایندی در زندگی بیفتد مهریه بالا نمی تواند به او کمک کند ، بر خواسته اش پافشاری و قاضی دادگاه با ازدواج او موافقت کرد .

دختری که برای دریافت اجازه ازدواج به دادگاه خانواده رفته بود ، مهریه اش را یک جلد شاهنامه فردوسی تعیین کرد .

به گزارش ایونا، این دختر 27ساله که ندا نام دارد، هفته گذشته به علت مجهول المکان بودن پدرش ناگزیر شده بود برای دریافت اجازه ازدواج به دادگاه برود .

در جلسه رسیدگی به دادخواست ندا هنگامی که قاضی در خصوص میزان مهریه اش از او پرسید ، دختر جوان یک جلد شاهنامه فردوسی را به عنوان مهریه اعلام کرد…..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه × 5 =