اخبار حقوقی خانواده، حقوق زنان، سایر

رضایت همسر اول برای ازدواج مجدد باید لحاظ ‌شود!!!!

وی با تأکید براینکه حقوق و رضایت همسر اول برای ازدواج مجدد باید لحاظ شود،‌ اظهار داشت:‌ به منظور حفظ آرامش و نظم در جامعه به دنبال راه معقولی برای رسیدگی به بند 23 لایحه حمایت از خانواده هستیم.
اسلامی پناه تأکید کرد: بند 23 لایحه حمایت از خانواده باید با شروط قانون حمایت از خانواده سال 1353 ادغام شده و رضایت همسر اول به عنوان یکی از شروط اصلی نیز منظور شود.
نایب ‌رئیس کمیسیون قضایی مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رسیدگی به لایحه بودجه در حال حاضر در دست مجلس است،‌ رسیدگی به لایحه حمایت از خانواده در نوبت‌های بعدی قرار خواهد گرفت.

علی اسلامی پناه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس گفت: قانون “لایحه حمایت از خانواده ” در حال حاضر در کمیته حقوق خصوصی کمیسیون قضایی مجلس در حال بررسی است که بعد از رسیدگی در کمیسیون قضایی به صحن علنی مجلس می‌رود.
اسلامی پناه با بیان اینکه رسیدگی به بند 23 این لایحه همچنان مسکوت است،‌ ابراز داشت: با توجه به اینکه مسائل مربوط به ازدواج مجدد در قانون حمایت از خانوداه سال 1353هنوز معتبر است،‌ نمی‌توان بند 23 لایحه مذکور را تأکید کرد.
نایب ‌رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصریح کرد: قانون حمایت از خانوداه سال 1353رضایت همسر اول را به عنوان شرط برای ازدواج مجدد مرد بیان کرده است که این شرط در بند 23 لایحه جدید لحاظ نشده است.
وی اضافه کرد: مجلس مصمم است که رسیدگی به بند 23 در رابطه با ازدواج مجدد مرد با قانون سال 1353 مغایرت نداشته باشد و در همان راستا رسیدگی‌ شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک × 8 =