رفتن به نوشته‌ها

۴۰ درصد افراد متاهل جامعه از اختلالات جنسی رنج می‌برند


به گزارش خبرگزاری زنان ایران “ایونا ” ، دکترمحمد رضا نوروزی اورولوژیست و رئیس انجمن باروری و ناباروری ایران در گفت وگو با خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: اختلالات جنسی در مردان به دو نوع عضوی و روحی دسته‌بندی می شوند که در دسته بندی عضوی، اغلب مشکلات و بیماری‌هایی هستند که سیستم شریانی یا وریدی و عصبی را درگیر می‌کنند مانند بیماری‌های دیابت، MS ، آترواسکلروز و یا قطع اعصاب وآسیب‌های نخاعی که باعث مشکلات عضوی و ناتوانی جنسی در مردان می‌شود .

وی خاطرنشان کرد : در درمان اختلالات جنسی، زن و مرد هر دو باید در روند درمان حضور داشته باشند .

 

وی از دست دادن اعتماد به نفس را به خصوص در مردان ایرانی از علل مهم روحی در بروز این اختلالات و ناتوانی‌ها عنوان کرد.

 

دکتر نوروزی اهمیت آموزش به زوج‌های جوان را علیرغم شرایط سخت آموزش، ضروری ارزیابی کرد و افزود: استفاده از داروها و درمان باید تحت نظر پزشک انجام شود .

 

وی همچنین در رابطه با استفاده از مواد مخدر در مردانی که دچار انزال زودرس هستند، هشدار داد و افزود: این مواد شاید در ابتدا باعث بهبود روابط جنسی شوند ولی در ادامه و در درازمدت باعث بی‌میلی و ناتوانی جنسی خواهد شد .

رئیس انجمن باروری و ناباروری ایران با اعلام این که ۴۰ درصد افراد متاهل جامعه از اختلالات جنسی رنج می‌برند ، افزود: اختلالات جنسی از مشکلات شایع است که از علل عمده طلاق نیز به شمار می‌آید اما در صورت مراجعه به پزشک قابل درمان بوده و می توان نشاط از دست رفته را به خانواده بازگرداند .

وی در رابطه با مشکلات روحی نیز گفت: چنانچه فردی در شرایط اجتماعی مختلف حالات متفاوت جنسی را از خود نشان دهد، شرایط روحی او دراین میان نقش دارد .

منتشر شده در اخبار خانوادهبهداشت جسمی جنسی خانوادهبهداشت خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *