رفتن به نوشته‌ها

40 درصد افراد متاهل جامعه از اختلالات جنسي رنج مي‌برند


به گزارش خبرگزاری زنان ایران “ایونا ” ، دکترمحمد رضا نوروزي اورولوژيست و رئيس انجمن باروري و ناباروري ايران در گفت وگو با خبرنگاران با بيان اين مطلب افزود: اختلالات جنسي در مردان به دو نوع عضوي و روحي دسته‌بندي مي شوند که در دسته بندي عضوي، اغلب مشکلات و بيماري‌هايي هستند که سيستم شرياني يا وريدي و عصبي را درگير مي‌کنند مانند بيماري‌هاي ديابت، MS ، آترواسکلروز و يا قطع اعصاب وآسيب‌هاي نخاعي که باعث مشکلات عضوي و ناتواني جنسي در مردان مي‌شود .

وي خاطرنشان کرد : در درمان اختلالات جنسي، زن و مرد هر دو بايد در روند درمان حضور داشته باشند .

 

وي از دست دادن اعتماد به نفس را به خصوص در مردان ايراني از علل مهم روحي در بروز اين اختلالات و ناتواني‌ها عنوان كرد.

 

دکتر نوروزي اهميت آموزش به زوج‌هاي جوان را عليرغم شرايط سخت آموزش، ضروري ارزيابي کرد و افزود: استفاده از داروها و درمان بايد تحت نظر پزشک انجام شود .

 

وي همچنين در رابطه با استفاده از مواد مخدر در مرداني که دچار انزال زودرس هستند، هشدار داد و افزود: اين مواد شايد در ابتدا باعث بهبود روابط جنسي شوند ولي در ادامه و در درازمدت باعث بي‌ميلي و ناتواني جنسي خواهد شد .

رئيس انجمن باروري و ناباروري ايران با اعلام اين كه 40 درصد افراد متاهل جامعه از اختلالات جنسي رنج مي‌برند ، افزود: اختلالات جنسي از مشکلات شايع است که از علل عمده طلاق نيز به شمار مي‌آيد اما در صورت مراجعه به پزشک قابل درمان بوده و مي توان نشاط از دست رفته را به خانواده بازگرداند .

وي در رابطه با مشکلات روحي نيز گفت: چنانچه فردي در شرايط اجتماعي مختلف حالات متفاوت جنسي را از خود نشان دهد، شرايط روحي او دراين ميان نقش دارد .

منتشر شده در اخبار خانوادهبهداشت جسمی جنسی خانوادهبهداشت خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *