رفتن به نوشته‌ها

دیه زنان و مردان برابر شد

 

هيئت وزيران بنا به پيشنهاد وزارت دادگستري و به استناد اصل 138 قانون اساسي،با عنايت به يكسان بودن تعرفه حق بيمه وسايل نقليه موتوري زميني جهت دريافت بيمه‌نامه شخص ثالث، و به منظور برخورداري از خدمات يكسان، كليه شركتهاي بيمه‌گر تجاري را موظف كرد در ايفاي تعهدات خود جهت پرداخت خسارات بدني مشمول بيمه‌نامه ياد شده (در همه موارد) بدون لحاظ جنسيت و مذهبي زيان ديدگان بر اساس حداكثر تعهدات به عمل آمده به صورت يكسان و برابر نسبت به پرداخت خسارت اقدام نمايند .

اين مصوبه در تاريخ 1/4/1387 و به شماره 46139/ت 38201 هـ از سوي پرويز داودي معاون اول رئيس‌جمهور به دستگاههاي اجرايي ابلاغ شده است .

هيئت دولت شركت‌هاي بيمه‌گر را موظف كرد بدون لحاظ جنسيت و مذهب تا سقف تعهدات بيمه نامه را در خسارات بدني و همچنين در موارد فوت يكسان پرداخت كنند .

 

به گزارش ایونا ،هيئت وزيران با توجه به اينكه شركت‌هاي بيمه درباره بيمه شخص ثالث تعهد دارند خسارت هاي جاني را بپردازند و تعرفه اي كه دريافت مي كنند يكسان است و بر اين اساس تعهد مي كنند خسارت را تا سقف ديه كامل يك مرد بپردازند، به منظور تامين حقوق بيمه گذاران، شركت هاي بيمه گر را موظف كرد بدون لحاظ جنسيت و مذهب تا سقف تعهدات بيمه نامه را در خسارات بدني و همچنين در موارد فوت يكسان پرداخت كنند .

منتشر شده در آمار و گزارشاخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *