رفتن به نوشته‌ها

دیه زنان و مردان برابر شد

 

هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت دادگستری و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی،با عنایت به یکسان بودن تعرفه حق بیمه وسایل نقلیه موتوری زمینی جهت دریافت بیمه‌نامه شخص ثالث، و به منظور برخورداری از خدمات یکسان، کلیه شرکتهای بیمه‌گر تجاری را موظف کرد در ایفای تعهدات خود جهت پرداخت خسارات بدنی مشمول بیمه‌نامه یاد شده (در همه موارد) بدون لحاظ جنسیت و مذهبی زیان دیدگان بر اساس حداکثر تعهدات به عمل آمده به صورت یکسان و برابر نسبت به پرداخت خسارت اقدام نمایند .

این مصوبه در تاریخ ۱/۴/۱۳۸۷ و به شماره ۴۶۱۳۹/ت ۳۸۲۰۱ هـ از سوی پرویز داودی معاون اول رئیس‌جمهور به دستگاههای اجرایی ابلاغ شده است .

هیئت دولت شرکت‌های بیمه‌گر را موظف کرد بدون لحاظ جنسیت و مذهب تا سقف تعهدات بیمه نامه را در خسارات بدنی و همچنین در موارد فوت یکسان پرداخت کنند .

 

به گزارش ایونا ،هیئت وزیران با توجه به اینکه شرکت‌های بیمه درباره بیمه شخص ثالث تعهد دارند خسارت های جانی را بپردازند و تعرفه ای که دریافت می کنند یکسان است و بر این اساس تعهد می کنند خسارت را تا سقف دیه کامل یک مرد بپردازند، به منظور تامین حقوق بیمه گذاران، شرکت های بیمه گر را موظف کرد بدون لحاظ جنسیت و مذهب تا سقف تعهدات بیمه نامه را در خسارات بدنی و همچنین در موارد فوت یکسان پرداخت کنند .

منتشر شده در آمار و گزارشاخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *