رفتن به نوشته‌ها

مژده به زوج‌های نابارور

رئیس مرکز تحقیقات ناباروری اصفهان افزود: در حال حاضر، بیش از ۵۰ مرکز درمان ناباروری در سطح کشور فعال است که این خود جزو افتخارات کشور است که در تمام نقاط کشور درمان این بیماری انجام می‌شود. احمدی در ادامه، بالارفتن سن ازدواج، بیماری‌های عفونی، موبایل، فعالیت در محیط‌های گرم، اعتیاد و سن بالا را از عوامل نازایی در کشور بیان کرد و گفت: متاسفانه در ایران روز به روز سن ازدواج در حال بالا رفتن است که این خود یکی از عوامل نازایی به شمار می‌رود، به طوری که ۶۰ درصد نازایی‌ها به علت سن بالای ازدواج بوده است.

وی با دیگر با تاکید بر اینکه میزان موفقیت درمان نازایی در کشور کمتر از خارج نیست، تصریح کرد: هزینه درمان نازایی در ایران به اندازه یک مشاوره اولیه در خارج از کشور است. احمدی از کسانی که تا یک سال بدون پیشگیری باردار نشدند، خواست حتماً برای مشاوره پزشکی به یک متخصص مراجعه کنند.

رئیس مرکز تحقیقات ناباروری اصفهان گفت: در حال حاضر درمان زوج‌های نابارور در کشور با بهترین کیفیت بدون نیاز به خارج از کشور انجام می‌شود.

 به گزارش فارس، مهدی احمدی ‌امروز در همایش عزم انقلابی، نوآوری علمی در دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه در حاضر چند سال است که دیگر بیماری از ایران به خاطر نازایی به خارج از کشور مراجعه نمی‌کند، اظهار داشت: با پیشرفت‌هایی که در ایران در زمینه درمان نازایی داشته‌ایم دیگر هیچ وقت به حضور به خارج از کشور نیاز نخواهیم داشت.

وی با اشاره به موفقیت‌های کشور در این زمینه اذعان داشت: در حال حاضر مراجعان زیادی از کشورهای منطقه به ایران برای درمان ناباروری داریم که این نشان از اعتماد مردم کشورهای منطقه به ایران نسبت به اروپا دارد.

 احمدی با بیان اینکه مردم در قدیم نازایی را به یکسری خرافات‌ نسبت می‌‌دادند، تصریح کرد: با پیشرفت علوم و فناوری ثابت شد که نازایی درمان دارد و امروز خوشحالیم که توانسته‌ایم در جهان در درمان این بیماری پیشرو باشیم.

منتشر شده در اخبار خانوادهاخبار خواندنی خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *