رفتن به نوشته‌ها

مژده به زوج‌هاي نابارور

رئيس مركز تحقيقات ناباروري اصفهان افزود: در حال حاضر، بيش از 50 مركز درمان ناباروري در سطح كشور فعال است كه اين خود جزو افتخارات كشور است كه در تمام نقاط كشور درمان اين بيماري انجام مي‌شود. احمدي در ادامه، بالارفتن سن ازدواج، بيماري‌هاي عفوني، موبايل، فعاليت در محيط‌هاي گرم، اعتياد و سن بالا را از عوامل نازايي در كشور بيان كرد و گفت: متاسفانه در ايران روز به روز سن ازدواج در حال بالا رفتن است كه اين خود يكي از عوامل نازايي به شمار مي‌رود، به طوري كه 60 درصد نازايي‌ها به علت سن بالاي ازدواج بوده است.

وي با ديگر با تاكيد بر اينكه ميزان موفقيت درمان نازايي در كشور كمتر از خارج نيست، تصريح كرد: هزينه درمان نازايي در ايران به اندازه يك مشاوره اوليه در خارج از كشور است. احمدي از كساني كه تا يك سال بدون پيشگيري باردار نشدند، خواست حتماً براي مشاوره پزشكي به يك متخصص مراجعه كنند.

رئيس مركز تحقيقات ناباروري اصفهان گفت: در حال حاضر درمان زوج‌هاي نابارور در كشور با بهترين كيفيت بدون نياز به خارج از كشور انجام مي‌شود.

 به گزارش فارس، مهدي احمدي ‌امروز در همايش عزم انقلابي، نوآوري علمي در دانشگاه علوم پزشكي همدان با بيان اينكه در حاضر چند سال است كه ديگر بيماري از ايران به خاطر نازايي به خارج از كشور مراجعه نمي‌كند، اظهار داشت: با پيشرفت‌هايي كه در ايران در زمينه درمان نازايي داشته‌ايم ديگر هيچ وقت به حضور به خارج از كشور نياز نخواهيم داشت.

وي با اشاره به موفقيت‌هاي كشور در اين زمينه اذعان داشت: در حال حاضر مراجعان زيادي از كشورهاي منطقه به ايران براي درمان ناباروري داريم كه اين نشان از اعتماد مردم كشورهاي منطقه به ايران نسبت به اروپا دارد.

 احمدي با بيان اينكه مردم در قديم نازايي را به يكسري خرافات‌ نسبت مي‌‌دادند، تصريح كرد: با پيشرفت علوم و فناوري ثابت شد كه نازايي درمان دارد و امروز خوشحاليم كه توانسته‌ايم در جهان در درمان اين بيماري پيشرو باشيم.

منتشر شده در اخبار خانوادهاخبار خواندنی خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *