رفتن به نوشته‌ها

اصلاح طرح تشکیل شورای عالی خانواده

بر این اساس ، دبیر خانه این شورا در محل نهاد ریاست جمهوری تشکیل و هزینه‌های مربوطه در سال اول از محل ردیف هزینه‌های پیش بینی نشده و در سال‌های بعد در بودجه سالانه نهاد ریاست جمهوری پیش بینی خواهد شد. نمایندگان مجلس در این مصوبه همچنین در بندهای ماده واحده این طرح مواردی را اصلاح کردند.

مقرر شد با هدف ارتقای بهره وری و دفاع از حقوق زنان شورای عالی خانواده بر فعالیت‌های نهادهای مسوول در حوزه زنان و خانواده اعم از دولتی و غیر دولتی نظارت کند. همچنین این شورا موظف شد تدابیر لازم را در زمینه امور فرهنگی آموزشی و تبلیغی برای تسهیل امر ازدواج و تحکیم بنیاد خانواده ، پاسداری از منزلت آن و استواری روابط خانوادگی پیشنهاد دهد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح تشکیل شورای عالی خانواده را جهت تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند. به گزارش ایونا ، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه به بررسی طرح تشکیل شورای عالی خانواده اعاده شده از سوی شورای نگهبان پرداختند و آن را با اصلاحاتی تصویب کردند.

بر اساس اصلاحیه امروز نمایندگان مجلس، شورای عالی خانواده از ۲۰ عضو به ۱۵ عضو یافت .

بر این اساس ، شورای عالی خانواده به ریاست رییس جمهوری یا معاون اول و عضویت وزیر علوم ، بهداشت، آموزش و پرورش ، فرهنگ و ارشاد اسلامی ، رفاه و تامین اجتماعی ، کشور، ، کار و امور اجتماعی ، رییس سازمان تربیت بدنی ، رییس سازمان صدا و سیما ، رییس سازمان ملی جوانان ، رییس مرکز امور زنان و خانواده ، نماینده قوه قضائیه و سه نفر از نمایندگان مجلس از کمیسیون‌های فرهنگی ، اجتماعی و قضایی و حقوقی به عنوان ناظر خواهد بود.

منتشر شده در اخبار خانوادهاخبار خواندنی خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *