رفتن به نوشته‌ها

تلاش كليسا براي تقويت بنيان خانواده

كاردينال دراین مراسم  گفت: اكثر قريب به اتفاق مسوولان دولتي و كارشناسان مسائل اجتماعي معتقدند امروز مهمترين عامل افزايش بزهكاري و جرم و جنايت، فروپاشي خانواده هاست.

براساس گزارش‌هاي آماري در سال گذشته ميزان ازدواج در انگليس به پايين ترين حد خود تنزل كرده و اكثر زنان و مردان، بدون ازدواج رسمي باهم زندگي مي‌كنند كه معمولا اينگونه زندگي‌ها در مدت زمان كوتاهي از هم مي پاشد و مشكلات عديده اجتماعي از جمله مشكل فرزندان نامشروع را برجاي مي گذارد.

گزارش‌هاي آماري همچنين حاكي است، ميزان روابط نامشروع و زندگي‌هاي بدون ازدواج طي دو دهه گذشته در انگليس دو برابر شده است.

كليساي كاتوليك انگليس با برگزاري يك مراسم ابتكاري در پايتخت انگليس تلاش كرد اهميت خانواده و روابط سالم خانوادگي را به مردم و مسئولان اين كشور گوشزد كند.

 به گزارش ایونا ، اين مراسم روز شنبه با حضور ‪ هفتصد زوج پير و جوان انگليسي در كليساي جامع وست مينستر لندن برگزار شد. در اين مراسم كه با هدف يادآوري اهميت ازدواج و حفظ و تقويت روابط سالم خانوادگي برگزار شد، زوج‌هايي با كمتر از ‪ ده سال سابقه ازدواج تا زوج‌هايي با بيش از ‪ شصت سال تجربه زندگي مشترك، حضور داشتند.

كاردينال مرفي اوكانر تاكيد كرد: به عقيده من فروپاشي خانواده‌ها و كاهش ازدواج، شياطين امروز جامعه ما هستند.

منتشر شده در اخبار خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *