تلاش كليسا براي تقويت بنيان خانواده

كاردينال دراین مراسم  گفت: اكثر قريب به اتفاق مسوولان دولتي و كارشناسان مسائل اجتماعي معتقدند امروز مهمترين عامل افزايش بزهكاري و جرم و جنايت، فروپاشي خانواده هاست.

براساس گزارش‌هاي آماري در سال گذشته ميزان ازدواج در انگليس به پايين ترين حد خود تنزل كرده و اكثر زنان و مردان، بدون ازدواج رسمي باهم زندگي مي‌كنند كه معمولا اينگونه زندگي‌ها در مدت زمان كوتاهي از هم مي پاشد و مشكلات عديده اجتماعي از جمله مشكل فرزندان نامشروع را برجاي مي گذارد.

گزارش‌هاي آماري همچنين حاكي است، ميزان روابط نامشروع و زندگي‌هاي بدون ازدواج طي دو دهه گذشته در انگليس دو برابر شده است.

كليساي كاتوليك انگليس با برگزاري يك مراسم ابتكاري در پايتخت انگليس تلاش كرد اهميت خانواده و روابط سالم خانوادگي را به مردم و مسئولان اين كشور گوشزد كند.

 به گزارش ایونا ، اين مراسم روز شنبه با حضور ‪ هفتصد زوج پير و جوان انگليسي در كليساي جامع وست مينستر لندن برگزار شد. در اين مراسم كه با هدف يادآوري اهميت ازدواج و حفظ و تقويت روابط سالم خانوادگي برگزار شد، زوج‌هايي با كمتر از ‪ ده سال سابقه ازدواج تا زوج‌هايي با بيش از ‪ شصت سال تجربه زندگي مشترك، حضور داشتند.

كاردينال مرفي اوكانر تاكيد كرد: به عقيده من فروپاشي خانواده‌ها و كاهش ازدواج، شياطين امروز جامعه ما هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.