رفتن به نوشته‌ها

تلاش کلیسا برای تقویت بنیان خانواده

کاردینال دراین مراسم  گفت: اکثر قریب به اتفاق مسوولان دولتی و کارشناسان مسائل اجتماعی معتقدند امروز مهمترین عامل افزایش بزهکاری و جرم و جنایت، فروپاشی خانواده هاست.

براساس گزارش‌های آماری در سال گذشته میزان ازدواج در انگلیس به پایین ترین حد خود تنزل کرده و اکثر زنان و مردان، بدون ازدواج رسمی باهم زندگی می‌کنند که معمولا اینگونه زندگی‌ها در مدت زمان کوتاهی از هم می پاشد و مشکلات عدیده اجتماعی از جمله مشکل فرزندان نامشروع را برجای می گذارد.

گزارش‌های آماری همچنین حاکی است، میزان روابط نامشروع و زندگی‌های بدون ازدواج طی دو دهه گذشته در انگلیس دو برابر شده است.

کلیسای کاتولیک انگلیس با برگزاری یک مراسم ابتکاری در پایتخت انگلیس تلاش کرد اهمیت خانواده و روابط سالم خانوادگی را به مردم و مسئولان این کشور گوشزد کند.

 به گزارش ایونا ، این مراسم روز شنبه با حضور ‪ هفتصد زوج پیر و جوان انگلیسی در کلیسای جامع وست مینستر لندن برگزار شد. در این مراسم که با هدف یادآوری اهمیت ازدواج و حفظ و تقویت روابط سالم خانوادگی برگزار شد، زوج‌هایی با کمتر از ‪ ده سال سابقه ازدواج تا زوج‌هایی با بیش از ‪ شصت سال تجربه زندگی مشترک، حضور داشتند.

کاردینال مرفی اوکانر تاکید کرد: به عقیده من فروپاشی خانواده‌ها و کاهش ازدواج، شیاطین امروز جامعه ما هستند.

منتشر شده در اخبار خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *