رفتن به نوشته‌ها

تلاش کلیسا برای تقویت بنیان خانواده

کاردینال دراین مراسم  گفت: اکثر قریب به اتفاق مسوولان دولتی و کارشناسان مسائل اجتماعی معتقدند امروز مهمترین عامل افزایش بزهکاری و جرم و جنایت، فروپاشی خانواده هاست.

براساس گزارش‌های آماری در سال گذشته میزان ازدواج در انگلیس به پایین ترین حد خود تنزل کرده و اکثر زنان و مردان، بدون ازدواج رسمی باهم زندگی می‌کنند که معمولا اینگونه زندگی‌ها در مدت زمان کوتاهی از هم می پاشد و مشکلات عدیده اجتماعی از جمله مشکل فرزندان نامشروع را برجای می گذارد.

گزارش‌های آماری همچنین حاکی است، میزان روابط نامشروع و زندگی‌های بدون ازدواج طی دو دهه گذشته در انگلیس دو برابر شده است.

کلیسای کاتولیک انگلیس با برگزاری یک مراسم ابتکاری در پایتخت انگلیس تلاش کرد اهمیت خانواده و روابط سالم خانوادگی را به مردم و مسئولان این کشور گوشزد کند.

 به گزارش ایونا ، این مراسم روز شنبه با حضور ‪ هفتصد زوج پیر و جوان انگلیسی در کلیسای جامع وست مینستر لندن برگزار شد. در این مراسم که با هدف یادآوری اهمیت ازدواج و حفظ و تقویت روابط سالم خانوادگی برگزار شد، زوج‌هایی با کمتر از ‪ ده سال سابقه ازدواج تا زوج‌هایی با بیش از ‪ شصت سال تجربه زندگی مشترک، حضور داشتند.

کاردینال مرفی اوکانر تاکید کرد: به عقیده من فروپاشی خانواده‌ها و کاهش ازدواج، شیاطین امروز جامعه ما هستند.

منتشر شده در اخبار خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *