رفتن به نوشته‌ها

عشق به سرباز انگلیسی جان دختر جوان عراقی را گرفت

عبدالقادر علی که خون جلوی چشمانش را گرفته بود با فشار پاهایش روی گلوی رند سبب حفه شدن وی می شود . پس از این کار چاقو خواسته و شروع به پاره پاره کردن بدن نحیف رند می کند .
پدر رند پس از این جنایت به همسایگانی که در اطراف خانه جمع شده بود با فریاد می گوید که به خاطر حفظ آبروی خود این کار را کرده است .
عبدالقادر علی دوساعت پس از دستگیری به دلیل قتل ناموسی آزاد می شود ، زیرا این گونه قتلها در عراق برای هر مردی افتخار محسوب می شود و هیچ گونه قانونی برای اینگونه موارد قتل وجود ندارد.
این دختر ۱۷ ساله که ناپاک و ننگ خانواده نامیده شد بدون هیچ گونه مراسم تدفینی به خاک سپرده شد .

تنها جرم این دختر عراقی که ماه گذشته کشته شد و به طور داوطلب در کمک به خانواده های نیازمند شرکت داشت داشتن رویاهای عاشقانه نسبت به یک سرباز انگلیسی مسیحی که در آنجا متجاوز و دشمن نامیده می شود و جرات صحبت با وی در ملاعام بود .
زینب دوست صمیمی رند که از جریان عشق این دختر عراقی به پل سرباز انگلیسی آگاه بود گفت که رند تنها چند بار به طور علنی در محل کار خود با پل که وی نیز در آنجا به وظایف صلح بانی مشغول بود ،ملاقات کرد .
طبق اعلام کمیته امنیتی بصره چند سال گذشته ۱۳۳ زن در بصره کشته شدند که ۴۷ تن از آنها در جریان قتلهای ناموسی جان خود را از دست دادند که از این تعداد تنها سه پرونده به محکومیت مرگ منجر شد .

به گزارش روزنامه آبزرور – این دختر ۱۷ ساله که رند عبدالقادر نام داشت و دانشجوی زبان انگلیسی در دانشگاه بصره بود، ۵ ماه پس از آشنایی با پل ، سرباز ۲۲ ساله انگلیسی در جنوب عراق قربانی سوء ظن و بدرفتاری پدر و برادرانش شدو پرونده قتل وی نیز مانند دهها مورد قتل ناموسی دیگر در این شهر بدون محاکمه بسته شد .
این قتل زمانی اتفاق می افتد که پدر رند توسط دوستی همکاری نزدیکی با پلیس دارد آگاه می شود که دخترش با یک سرباز انگلیسی در یکی از اماکنی که هر دو به عنوان داوطلب کار می کنند دیده شده است .
وی پس از اطلاع از این رابطه ، بلافاصله به منزل می رود تا از دخترش درباره صحت خبر توضیح بخواهد اما وی بدون توجه به التماسهای همسرش و گریه و زاری رند که از ترس و اضطراب نتوانسته بود به سوال پدرش پاسخ بدهد به اتاقش رفته و وی را به باد کتک می گیرد .
مادر رند که نتوانسته بود جلوی ضرب و شتم شوهرش را بگیرد از برادران رند کمک می خواهد که آنها نیز پس از شنیدن ماجرا نه تنها کمکی به نجات خواهر خود نمی کنند بلکه در قتل رند مشارکت می کنند .

منتشر شده در اخباراخبار حوادثزنان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *