رفتن به نوشته‌ها

آمار طلا‌ق در استان تهران ۵ برابر سایر استان

مشاور استاندار تهران با بیان اینکه هیچ برنامه عملی در رابطه با تحکیم بنیان خانواده در کشور و استان وجود ندارد، تاکید کرد: امیدواریم تهیه این دستور‌العمل و برنامه‌ریزی برای اجرای آن طی ۳ ماه اول ۸۷ به پایان برسد و اجرای آن از تابستان آغاز شود. ‌ به گفته وی، برنامه‌ریزی برای آموزش زوج‌های جوان به دلیل حساسیت بالا‌ی زوجین در سال‌های اول ازدواج و بالا‌ بودن درصد وقوع طلا‌ق طی این سال‌ها، ارائه آموزش‌های قبل از ازدواج و در حین ازدواج به جوانان دراولویت برنامه‌ها قرار دارد.

فارس: مدیرکل امور بانوان و جوانان استانداری تهران گفت:

 آمار طلا‌ق در استان تهران از سال ۸۰ سیر صعودی داشته است به گونه‌ای که میزان طلا‌ق در استان تهران ۵ برابر سایر استان‌های کشور است.

 ‌ فرحناز قند‌فروش از تهیه دستور‌العمل اجرایی برنامه‌های مربوط به تحکیم بنیان خانواده در استانداری تهران خبر داد و گفت: شورای تحکیم خانواده (که از آبان‌سال گذشته فعالیت خود را در استانداری تهران آغاز کرده است) با توجه به روند صعودی طلا‌ق در استان تهران درصدد تهیه این دستور‌العمل است. ‌ وی با اشاره به غیرمنطقی بودن روند طلا‌ق و سیر صعودی آن در استان تهران از سال ۸۰ تا به امروز گفت: بر اساس آمارهای ارائه شده از سازمان ثبت احوال، میزان طلا‌ق در استان تهران سال گذشته با ۶ درصد کاهش مواجه بوده است اما آمارهایی که در هر جلسه شورای تحکیم خانواده توسط رئیس سازمان ثبت احوال (به عنوان یکی از اعضای شورا ارائه می‌شود) حاکی از ضرورت تداوم اقدامات در راستای کاهش این پدیده در استان تهران است.

 ‌

منتشر شده در آمار و گزارشاخبار طلاق

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *