رفتن به نوشته‌ها

آمار طلا‌ق در استان تهران 5 برابر ساير استان

مشاور استاندار تهران با بيان اينكه هيچ برنامه عملي در رابطه با تحكيم بنيان خانواده در كشور و استان وجود ندارد، تاكيد كرد: اميدواريم تهيه اين دستور‌العمل و برنامه‌ريزي براي اجراي آن طي 3 ماه اول 87 به پايان برسد و اجراي آن از تابستان آغاز شود. ‌ به گفته وي، برنامه‌ريزي براي آموزش زوج‌هاي جوان به دليل حساسيت بالا‌ي زوجين در سال‌هاي اول ازدواج و بالا‌ بودن درصد وقوع طلا‌ق طي اين سال‌ها، ارائه آموزش‌هاي قبل از ازدواج و در حين ازدواج به جوانان دراولويت برنامه‌ها قرار دارد.

فارس: مديركل امور بانوان و جوانان استانداري تهران گفت:

 آمار طلا‌ق در استان تهران از سال 80 سير صعودي داشته است به گونه‌اي كه ميزان طلا‌ق در استان تهران 5 برابر ساير استان‌هاي كشور است.

 ‌ فرحناز قند‌فروش از تهيه دستور‌العمل اجرايي برنامه‌هاي مربوط به تحكيم بنيان خانواده در استانداري تهران خبر داد و گفت: شوراي تحكيم خانواده (كه از آبان‌سال گذشته فعاليت خود را در استانداري تهران آغاز كرده است) با توجه به روند صعودي طلا‌ق در استان تهران درصدد تهيه اين دستور‌العمل است. ‌ وي با اشاره به غيرمنطقي بودن روند طلا‌ق و سير صعودي آن در استان تهران از سال 80 تا به امروز گفت: بر اساس آمارهاي ارائه شده از سازمان ثبت احوال، ميزان طلا‌ق در استان تهران سال گذشته با 6 درصد كاهش مواجه بوده است اما آمارهايي كه در هر جلسه شوراي تحكيم خانواده توسط رئيس سازمان ثبت احوال (به عنوان يكي از اعضاي شورا ارائه مي‌شود) حاكي از ضرورت تداوم اقدامات در راستاي كاهش اين پديده در استان تهران است.

 ‌

منتشر شده در آمار و گزارشاخبار طلاق

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *