رفتن به نوشته‌ها

آمار مبتلایان به ایدز در ایران اعلام شد

ریيس اداره ايدز وزارت بهداشت، علل ابتلا به HIV را در افراد به ترتيب استفاده از تزريق مشترك در مصرف كنندگان تزريقي مواد با شيوع 1/68 درصد، رابطه جنسي با شيوع 7/7 درصد، دريافت خون و فرآورده‌هاي خوني با شيوع 4/1 درصد عنوان و اعلام كرد : 6/0 درصد مبتلايان نيز از راه انتقال مادر به كودك به اين ويروس آلوده شده‌اند. صداقت يادآور شد:همچنين راه انتقال در 2/22 درصد از مبتلايان نامشخص مانده است. وي با تاكيد بر اين كه در جمهوري اسلامي ايران نيز مانند ساير كشورها، موارد شناسايي شده تنها بخشي از كل موارد ابتلاست، اذعان كرد: تخمين موارد مبتلا در سال 86 بر اساس الگوي پيشنهادي سازمان جهاني بهداشت، حدود 80 هزار نفر برآورد شده است.

<ریيس اداره ايدز وزارت بهداشت شمار مبتلايان شناسايي شده به HIV /ايدز را تا ابتداي فروردين ماه سال 87 ، 17 هزار و270 نفر اعلام كرد و گفت : تعداد 9/93 درصد اين افراد را مردان و 1/6 درصد را زنان تشكيل مي‌دهند.

 به گزارش ایونا ، دكترعبا س صداقت در گفت وگو با خبرنگاران ، با استناد به آمار جمع آوري شده از دانشگاه‌هاي علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني، افزود: همچنين در حال حاضر هزار و 368 نفر نيز مبتلا به ايدز شناسايي شده و دو هزار و 533 نفر از افراد مبتلا فوت كرده‌اند.

 وي گفت: 41 درصد از مبتلايان به HIV در گروه سني 25 تا 34 سال قرار دارند که بالاترين نسبت در بين گروه‌هاي سني را به خود اختصاص مي‌دهند.

منتشر شده در آمار و گزارش

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *