رفتن به نوشته‌ها

آمار مبتلایان به ایدز در ایران اعلام شد

رییس اداره ایدز وزارت بهداشت، علل ابتلا به HIV را در افراد به ترتیب استفاده از تزریق مشترک در مصرف کنندگان تزریقی مواد با شیوع ۱/۶۸ درصد، رابطه جنسی با شیوع ۷/۷ درصد، دریافت خون و فرآورده‌های خونی با شیوع ۴/۱ درصد عنوان و اعلام کرد : ۶/۰ درصد مبتلایان نیز از راه انتقال مادر به کودک به این ویروس آلوده شده‌اند. صداقت یادآور شد:همچنین راه انتقال در ۲/۲۲ درصد از مبتلایان نامشخص مانده است. وی با تاکید بر این که در جمهوری اسلامی ایران نیز مانند سایر کشورها، موارد شناسایی شده تنها بخشی از کل موارد ابتلاست، اذعان کرد: تخمین موارد مبتلا در سال ۸۶ بر اساس الگوی پیشنهادی سازمان جهانی بهداشت، حدود ۸۰ هزار نفر برآورد شده است.

<رییس اداره ایدز وزارت بهداشت شمار مبتلایان شناسایی شده به HIV /ایدز را تا ابتدای فروردین ماه سال ۸۷ ، ۱۷ هزار و۲۷۰ نفر اعلام کرد و گفت : تعداد ۹/۹۳ درصد این افراد را مردان و ۱/۶ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

 به گزارش ایونا ، دکترعبا س صداقت در گفت وگو با خبرنگاران ، با استناد به آمار جمع آوری شده از دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی، افزود: همچنین در حال حاضر هزار و ۳۶۸ نفر نیز مبتلا به ایدز شناسایی شده و دو هزار و ۵۳۳ نفر از افراد مبتلا فوت کرده‌اند.

 وی گفت: ۴۱ درصد از مبتلایان به HIV در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ سال قرار دارند که بالاترین نسبت در بین گروه‌های سنی را به خود اختصاص می‌دهند.

منتشر شده در آمار و گزارش

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *