رفتن به نوشته‌ها

میزان طلاق در سال ۸۶ کاهش یافت

وی ادامه داد: سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی برنامه ها و اقدامات خود را در سال ۸۷ اعلام کردند از جمله بنیاد شهید و امور ایثارگران،‌ کمیته امداد امام خمینی،‌سازمان هلال احمر ،‌ جهاد دانشگاهی ،‌وزارت بهداشت و درمان‌،‌ سازمان تبلیغات اسلامی برنامه‌‌های خود را مطرح کردند .

 نماینده مرکز امورزنان در ستاد ساماندهی امور جوانان افزود: سازمان ملی جوانان نیز به نوبه خود برنامه‌‌هایی برای ازدواج جوانان در نظر دارد . به گفته صادقی برگزاری نشست توجیهی درباره ازدواج برای گروه‌های مرجع از جمله اقداماتی است که سازمان ملی جوانان قصد برگزاری آن را دارد چراکه این نشست باعث می شود تا مسئولان توجه خاصی به این موضوع داشته باشند .

 وی در رابطه با دیگر برنامه هایی که قرار است در سال ۸۷ اجرا شود تصریح کرد‌: سازمان تبلیغات اسلامی تفاهمنامه‌ای با سازمان ملی جوانان داشته که بر اساس آن ۴۰۰۰ مبلغ در ماه رمضان از سوی سازمان تبلیغات اسلامی در رابطه با ازدواج به فعالیت می پردازند .

 نماینده مرکز امور زنان در ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به توانمند سازی خانواده‌ها و آموزش جوانان مجرد پیش از ازدواج توضیح داد: در صورتیکه قرار باشد آموزش جوانان مجرد در مقطع دبیرستان و دانشگاه ، به صورت ارائه واحد درسی انجام شود بحث اجبار مطرح می شود در غیر اینصورت شرکت داوطلبانه جوانان مطرح می شود ولی به طور دقیق در رابطه با کمیت و کیفیت طرح توضیحاتی هنوز داده نشده است .

 صادقی در ادامه گفت: از دیگر برنامه های ازدواج در سال جاری، برگزاری مسابقه‌ ای است که جایزه آن اعزام به مشهد مقدس است. همچنین برگزاری جشنواره تولیدات فرهنگی در ابتدای ذی‌الحجه نیز از اقدامات جالبی است که در این رابطه اجرا می‌شود . نماینده رئیس مرکز امور زنان در ستاد ساماندهی امور جوانان تصریح کرد: سازمان ملی جوانان در سال ۸۷، ۱۰هزار زوج جوان را به مشهد مقدس اعزام خواهد کرد .

به گفته وی راه اندازی مرکز مشاوره ملی طرح دیگری است که سازمان ملی جوانان آن را در دستور کار خود قرار داده است . صادقی توضیح داد: مرکز مشاوره ملی فقط در رابطه با ازدواج مشاوره می دهد و به صورت تلفنی است . نماینده رئیس مرکز امور زنان در ستاد ساماندهی امور جوانان خاطرنشان کرد: امیدواریم اجرای این طرح موازی‌کاری با سازمان بهزیستی و دیگر سازمانها نباشد .

نماینده مرکز امور زنان در ستاد ساماندهی امور جوانان ضمن اعلام برنامه‌های ازدواج سال ۸۷ گفت: آمار طلاق در سال گذشته در مقایسه با سال ۸۵ کاهش داشته است .

 به گزارش ایونا ، معصومه صادقی با اشاره به گزارش ارائه شده در رابطه با بررسی ازدواج و طلاق طی ۱۱ سال گذشته از سوی سازمان ملی جوانان، در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود : افزایش ازدواج در سال ۸۶ رشد چشمگیر داشته‌است.

 وی ادامه داد: در نخستین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در سال ۸۷ در رابطه با موضوع محوری ازدواج گزارشاتی از سوی دفتر مطالعات و تحقیقات سازمان ملی جوانان ارائه شد .

منتشر شده در اخبار طلاق

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *