رفتن به نوشته‌ها

حادثه برج شفق

در پایان این مرحله از تحقیقات بازپرس کشیک قتل و ماموران دایره دهم پلیس آگاهی به او مظنون شدند بنابراین او برای انجام بازجویی‌های دقیق‌تر به اداره آگاهی انتقال یافت.

 این مرد جوان سرانجام پس از چند مرحله بازجویی به قتل‌ها اعتراف کرد و روز گذشته نیز برای تکرار اظهاراتش در برابر بازپرس جنایی تهران به دادسرای جنایی انتقال یافت. این مرد ۲۲ ساله در این جلسه اعترافات خود در اداره آگاهی را انکار کرد و به بازپرس حسین اصغرزاده گفت: من در قتل همسر و فرزندم دخالت نداشتم و فقط به دلیل نوع رفتار ماموران اداره آگاهی به ارتکاب جنایات اعتراف کرده‌ام. بررسی‌های اولیه نشان داد روی پیکر زن ۲۴ ساله آثار اصابت ۱۶ ضربه چاقو مشهود است و گلویش نیز بریده شده و پسر ۴ ماهه‌اش نیز با ۴ ضربه کارد به قتل رسیده است. پیدا شدن جنازه‌ها در رختخواب این احتمال را مطرح کرد که مادر و فرزند در ساعات اولیه صبح کشته شده‌اند اما انگیزه قتل آن دو بر کارآگاهان پوشیده بود چرا که هیچ سرقتی از خانه به وقوع نپیوسته و از سوی دیگر اگر قاتل با نیت کشتن نجمه به قربانگاه وارد شده بود دلیلی برای پایان دادن به زندگی نوزاد ۴ ماهه نداشت.

از آنجا که نجمه با ضربات متعدد چاقو از پا درآمده و پسرش نیز از این سناریوی جنایتکارانه در امان نمانده بود، پلیس احتمال داد هدف قتل در پس یک کینه‌جویی نهفته است. در پایان جلسه بازپرس حسین‌اصغرزاده پس از صدور قرار بازداشت موقت این مرد ۲۲‌ساله گفت: در پایان تحقیقات اولیه در صحنه جنایت محمدجواد مورد ظن قرار گرفت به همین دلیل به اداره آگاهی انتقال یافت و در آنجا اعتراف کرد: <با همسرم اختلا‌ف داشتم و روز حادثه بر سر موضوع بچه‌دار شدن باهم درگیر شدیم. در نهایت هم او و پسرم را به قتل رساندم.> بازپرس پرونده هم، همچنین درمورد روند پرونده ادامه داد: در این مدت تحقیقات گسترده‌ای از بستگان این متهم و همسر کشته‌‌شده‌اش انجام شد و متوجه شدیم او فردی عصبی است که با وجود آرزوهای بلندپروازانه مدت زیادی است که بیکار است.

 در این بین نیز با وجود مخالفت او، همسرش ناخواسته باردار شده است و پس از چهار سال ازدواج <یاسر> متولد شده است. اختلا‌فات محمدجواد ۲۲‌ساله و نجمه ۲۴‌ساله تا جایی پیش رفته بود که آنها در آستانه طلا‌ق بودند و این ادعایی است که مظنون به قتل در جلسه بازجویی امروز مطرح کرده است. بازپرس اصغرزاده ادامه داد: مظنون به قتل و همسرش در محیطی مذهبی با هم آشنا شده‌اند، این در حالی است که متهم دو سال از همسرش کوچکتر بوده که گاهی منشاء اختلا‌فات آنها بوده است. علا‌وه بر این در تحقیقات انجام‌شده معلوم شده است که این زوج بر سر جابه‌جایی محل سکونتشان از محل فعلی به مکانی دیگر هم دچار اختلا‌ف بوده‌اند، به هر حال مجموع این دلا‌یل می‌تواند انگیزه قتل را ایجاد کرده باشد. بازپرس همین طور در مورد دلا‌یل بازداشت این مرد جوان نیز گفت: چاقوی آشپزخانه‌ای که دو مقتول با آن به قتل رسیده‌‌اند از آشپزخانه همانجا برداشته شده‌است و این موضوع همراه با سالم بودن قفل‌های خانه، ارتکاب قتل از سوی فرد آشنا را قوت می‌بخشد.

همچنین بازپرس پرونده در مورد زمان و فرضیه قتل گفت: به نظر می‌رسد مرد جوان حدود ساعت ۸ صبح قبل از خروج از خانه، قتل‌‌ها را مرتکب شده و مواد لا‌زم برای تهیه ناهار که برای تهیه غذا در آشپزخانه بود نیز این فرضیه را تایید می‌کند. زن جوان مواد لا‌زم را از فریزر خارج کرده ولی پیش از پخت غذا به قتل رسیده است. این در حالی است که شواهدی دیگر مانند خراش روی دست متهم و خون موجود زیر ناخن دستش گواه دخالت او در این جنایات است که اعلا‌م نتیجه قطعی به نظریه پزشکی قانونی موکول شده است

اعتماد ملی: مرد جوانی که در تحقیقات اولیه قتل همسر و فرزندش را پذیرفته بود در جلسه بازجوییای که در شعبه دوم دادسرای جنایی تهران برگزار شد اعتراف خود را غیرواقعی اعلا‌م کرد.این مرد که <محمدجواد> نام دارد با آغاز تحقیقات اولیه پرونده قتل در برج شماره ۳ شفق به عنوان همسر و پدر مقتولا‌ن مورد بازجویی قرار گرفت.

ساعت ۳۵/۹ دقیقه شامگاه چهارشنبه گذشته هنگامی که مرد جوان همراه مادر و خواهرش به خانه خود واقع در بلوار شفق در شهرک صدف رفت و در واحد شماره ۳ تنها مجتمع مسکونی آن منطقه را گشود با سکوت سنگین حاکم بر منزل مواجه شد. او که می دانست همسرش باید در تدارک میهمانی شبانه باشد به موضوع مشکوک شد و به جست‌وجو در خانه پرداخت و ناگهان جسد بی‌جان و غرق در خون نجمه را که روی تختخواب در کنار پیکر پارسا ۴ ماهه رها شده بود، پیدا کرد. مرد جوان که از دیدن این صحنه شوکه شده بود با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و از این جنایت هولناک خبر داد. دقایقی بعد با حضور ماموران کلا‌نتری قائم، بازپرس حسین اصغرزاده و کارآگاهان اداره ۱۰ پلیس آگاهی تحقیقات در خصوص فجیع‌ترین جنایتی که از آغاز سال جاری در پایتخت به وقوع پیوسته است را آغاز کردند.

منتشر شده در داستان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *