رفتن به نوشته‌ها

کویت و عدم توازن جنسی جمعیت

روزنامه «القبس» کویت در صفحه اول شماره امروز خود، با ارائه جدولی، آمار افراد واجد شرایط برای شرکت در انتخابات پیش روی مجلس این کشور بر اساس جنسیت افراد را منتشر کرد.

در حال حاضر آنچه در جامعه کویت برای یک تازه‌وارد جلب توجه می‌کند، برخورد زنان این کشور با مردان خارجی است که  با پیشنهادهای اغوا کننده ازدواج زنان ثروتمند کویتی روبه‌رو می‌شوند.

البته از دلایل مهم گرایش زنان کویتی به مردان برخی کشورها خوشرفتاری این مردان با زنان در مقایسه با بدرفتاری برخی مردان کویتی با زنان و بی‌قید بودن گروهی از مردان کویتی نسبت به قیود اخلاقی و خانوادگی است.

در حال حاضر پدیده چندهمسری در کویت به شدت رواج یافته و علاوه بر آن، میزان فساد در این جامعه به طرز وحشتناکی افزایش یافته است.

به گزارش سرویس بین‌الملل «تابناک»،‌ بر اساس این آمار، ۳۶۱۶۸۴ نفر حق شرکت در این انتخابات را دارند که از این تعداد، ۱۶۱۱۸۵ نفر را مردان و ۲۰۰۴۹۹ نفر را زنان تشکیل می‌دهند.
آنچه بسیار بیشتر از تاثیرات سیاسی این آمار جلب توجه می‌کند، بیشتر بودن ۲۵ درصدی جمعیت زنان در کشور کویت نسبت به جمعیت مردان این کشور است. همچنین با در نظر گرفتن رقم غیر قابل تصور ۵۲ درصدی طلاق، اوج بحران اجتماعی در این کشور معلوم می‌شود.

منتشر شده در سایر

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *