رفتن به نوشته‌ها

34/2 درصد زندانيان زن دختران زير 18سال

مدير کل زندان‌هاي استان تهران تصريح کرد: بعبارتي مي توان گفت دختراني که به علت ارتکاب به جرائم مختلف در کانون اصلاح و تربيت به سر مي‌برند نسبت به آمار زنان زنداني در مقايسه با مردان با 48/1 درصد تفاوت رقم بيشتري را به خود اختصاص مي‌دهند. سليماني گفت: برنامه هاي کانون اصلاح و تربيت به صورت ويژه پي گيري مي شود و در طول روز هيچ فردي بيکار نمي ماند و مددکاران تحصيلکرده به صورت علمي برنامه ها را اجرا مي کنند. وي در ادامه اضافه کرد: قريب به 30 نفر روانشناس بدون احتساب مددکاران مشغول فعاليت در کانون اصلاح و تربيت استان تهران هستند. مديرکل زندان‌هاي استان تهران در مورد امکانات اين مرکز گفت:سالن آمفي تئاتر، سينما، دو سالن سرپوشيده ورزش، استخر، نمازخانه، کارگاه هاي مختلف در اين مرکز وجود دارد . وي با اشاره به اشتغال 100 درصدي براي افراد در کانون اظهار داشت: 18 رشته شغلي از جمله آرايشگري، درودگري و سفالگري در اين مرکز آموزش داده مي‌شود که در پايان دوره ها گواهينامه پايان دوره نيز صادر مي شود.

۲/۳۴ درصد زندانيان زن در استان تهران دختران زير 18سال هستند اين در حالي است که تنها 86 صدم درصد از زندانيان مرد اين گروه سني در کانون اصلاح و تربيت به سر مي‌برند .

 به گزارش ايونا ،‌ سهراب سليماني مدير کل زندان‌هاي استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران درخصوص تعداد افرادي که در کانون اصلاح و تربيت به سر مي‌برند، گفت: درحال حاضر حدود 300 نفر در کانون حضور دارند که کمتر از 10 درصد آنها بعبارتي 30 نفر از کل مددجويان دختر هستند .

 وي سرقت را بيشترين علت حضور مددجويان زير 18 سال در کانون اصلاح و تربيت عنوان کرد و افزود : 86 صدم درصد از کل مددجويان استان در تمام گروه هاي سني پسر و زير 18 سال هستند که اين رقم در ميان دختران به 34/2 درصد از کل زندانيان زن در استان تهران مي رسد .

منتشر شده در اخبار زنان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *