رفتن به نوشته‌ها

۳۴/۲ درصد زندانیان زن دختران زیر ۱۸سال

مدیر کل زندان‌های استان تهران تصریح کرد: بعبارتی می توان گفت دخترانی که به علت ارتکاب به جرائم مختلف در کانون اصلاح و تربیت به سر می‌برند نسبت به آمار زنان زندانی در مقایسه با مردان با ۴۸/۱ درصد تفاوت رقم بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند. سلیمانی گفت: برنامه های کانون اصلاح و تربیت به صورت ویژه پی گیری می شود و در طول روز هیچ فردی بیکار نمی ماند و مددکاران تحصیلکرده به صورت علمی برنامه ها را اجرا می کنند. وی در ادامه اضافه کرد: قریب به ۳۰ نفر روانشناس بدون احتساب مددکاران مشغول فعالیت در کانون اصلاح و تربیت استان تهران هستند. مدیرکل زندان‌های استان تهران در مورد امکانات این مرکز گفت:سالن آمفی تئاتر، سینما، دو سالن سرپوشیده ورزش، استخر، نمازخانه، کارگاه های مختلف در این مرکز وجود دارد . وی با اشاره به اشتغال ۱۰۰ درصدی برای افراد در کانون اظهار داشت: ۱۸ رشته شغلی از جمله آرایشگری، درودگری و سفالگری در این مرکز آموزش داده می‌شود که در پایان دوره ها گواهینامه پایان دوره نیز صادر می شود.

۲/۳۴ درصد زندانیان زن در استان تهران دختران زیر ۱۸سال هستند این در حالی است که تنها ۸۶ صدم درصد از زندانیان مرد این گروه سنی در کانون اصلاح و تربیت به سر می‌برند .

 به گزارش ایونا ،‌ سهراب سلیمانی مدیر کل زندان‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران درخصوص تعداد افرادی که در کانون اصلاح و تربیت به سر می‌برند، گفت: درحال حاضر حدود ۳۰۰ نفر در کانون حضور دارند که کمتر از ۱۰ درصد آنها بعبارتی ۳۰ نفر از کل مددجویان دختر هستند .

 وی سرقت را بیشترین علت حضور مددجویان زیر ۱۸ سال در کانون اصلاح و تربیت عنوان کرد و افزود : ۸۶ صدم درصد از کل مددجویان استان در تمام گروه های سنی پسر و زیر ۱۸ سال هستند که این رقم در میان دختران به ۳۴/۲ درصد از کل زندانیان زن در استان تهران می رسد .

منتشر شده در اخبار زنان

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *