رفتن به نوشته‌ها

‘با مقررات سخت کامپیوتری از کودکان محافظت کن

شبکه جهانی اینترنت یک موضوع دردسر ساز دیگر است که در این تحقیق به آن پرداخته شده است. یک پسر دانش آموز به بی بی سی گفت که دسترسی به سایت های نامناسب برای کودکان بسیار آسان است. خانم بایرون در گزارش خود خواستار یک حرکتی گروهی برای آگاه سازی عموم در مورد ایمنی کودکان هنگام گشت و گذار در شبکه جهانی اینترنت شده است. گزارش بایرون توصیه می کند که کامپیوتر در اتاق بچه ها نباشد و پیشنهاد می کند در ارتباط با شبکه های دوستیابی در اینترنت مقررات جدیدی وضع شود. دولت بریتانیا می گوید در حالی که همچنان موافق استفاده کودکان و نوجوانان از تکنولوژی برای یادگیری در حوزه های مختلف است کلیه توصیه های دست اندر کاران این تحقیق را قبول دارد و نخست وزیر این کشور ابراز امیدواری کرده است که انتشار این گزارش به دیگر کشورهای جهان کمک کند تدابیر مشابهی را به اجرا درآورند. صنعت بازی های کامپیوتری در بریتانیا در کل از تهیه و انتشار این گزارش استقبال کرده است.

بنا به این تحقیق، در حالی که تکنولوژی نو فرصت های جالب و فوق العاده ای را برای جوانان فراهم کرده است، والدین باید هشیار باشند که دنیای دیجیتال چه خطراتی برای فرزندان آنها به همراه دارد.

 تانیا بایرون، روانشناس بریتانیایی که مسئول این تحقیق بوده است، می گوید آزاد گذاشتن بچه ها که وقت خود را به بازی های کامپیوتری سپری کنند، مثل این می ماند که آنها را بدون نظارت برای بازی به کوچه و خیابان بفرستیم. خانم بایرون می گوید نظامی که تعیین می کند بازی های کامپیوتری بر اساس چه ضوابطی دسته بندی شوند، پروانه نشر دریافت کنند و آگهی تبلیغاتی پخش کنند، باید اصلاح شود.

 یک سازمان خیریه کودکان امروز گفت که برخی از والدین تصور می کنند که اگر سن تعیین شده برای استفاده از یک بازی کامپیوتری هجده سال است یعنی فرد باید مهارت بیشتری در استفاده از کامپیوتر داشته باشد تا بتواند این بازی را هدایت کند؛ به همین دلیل والدین خوشحال می شوند که فرزندشان بازی گروه سنی بالاتر را استفاده کند.

منتشر شده در اخبار خواندنی خانوادهاخبار کودکان و جوانان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *