رفتن به نوشته‌ها

220 هزار سقط غیر قانونی و 90 هزار نفرآلوده ایدز !

مدیرکل دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به اینکه سه میلیون زوج نابارور در کشور داریم، از تمرکز وزارت بهداشت بر حل مشکلات باروری در کشور خبر داد.

دکتر محمد اسماعیل مطلق در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه بالغ بر 220 هزار سقط در سال صورت می‌گیرد، افزود: فقط 7000 مورد از مسیر قانونی انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت، تداخل فرزندآوری با مسائل اقتصادی را دو دلیل عمده سقط عنوان کرد و گفت: میزان تداخل فرزندآوری 80 درصد و مسائل اقتصادی 20 درصد است.

مطلق با بیان اینکه تخمین زده می‌شود که 90 هزار نفر در کشور آلوده به ویروس ایدز باشند، گفت: حدود دو درصد جامعه مبتلا به هپاتیت B هستند.

وی با بیان اینکه در طول شبانه‌روز هشت تن بر اثر اعتیاد جان خود را از دست می‌دهند، افزود: متاسفانه بیشترین افراد مبتلا به اعتیاد در سنین کمتر از 35 سالگی قرار دارند.

مدیرکل دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت ادامه داد: 91 درصد نگرانی‌های والدین برای فرزندان‌شان مربوط به اعتیاد مواد مخدر است.

مطلق با بیان اینکه بخش زیادی از زندانیان کشور جرم‌شان مواد مخدر است، گفت: 50 درصد علت طلاق‌ها را نیز اعتیاد شامل می‌شود.

وی ضمن اشاره به ارتقای مشاوره‌های حین و پس از ازدواج با تاکید بر مهارت‌های زوجین، گفت: ازدواج سالم و تشکیل خانواده، افزایش آگاهی جامعه درباره اهمیت فرزندآوری سالم، پیشگیری از بارداری‌های پرخطر و سقط، تامین مراقبت‌های کیفی دوران بارداری و جلوگیری از مرگ مادر و نوزاد از مهم‌ترین رویکردهای در دست اقدام این وزارتخانه است.

منتشر شده در آمار و گزارشاخبار بهداشت خانوادهاخبار کودکان و جوانان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *