رفتن به نوشته‌ها

برخی نوجوانان بریتانیایی وادار به ازدواج می شوند

موشکافی عمیق تر کمیته پارلمان بریتانیا خواستار جوابگویی برخی از خانواده هایی شده است که ظن می رود دختران جوان و گاهی اوقات پسران خود را از رفتن به مدرسه محروم کرده اند تا برخلاف میلشان ازدواج کنند. مقامات آموزشی قانونا موظف هستند مددکاران اجتماعی را از غیبت های غیرموجه دانش آموزان آگاه کنند. شوراهای شهری انکار کرده اند که این نوجوانان وادار به ازدواج شده اند. اما به مقامات دولتی گفته شده است که در آمار و ارقام “عمیق تر موشکافی” کنند و نمایندگان پارلمان مظنون هستند که این معضل بیش از آنچه که تصور آن می رفته، رایج است. یک دختر نوجوان پاکستانی به بی بی سی گفت سیزده ساله بوده که از رفتن به مدرسه محروم و به پاکستان منتقل می شود تا با مردی ازدواج کند که او را مورد ضرب و شتم، آزار و تجاوز جنسی قرار می داده است. او می گوید در آن زمان آرزو می کرده که یک نفر از مسئولان مدرسه در انگلستان غیبتش از را گزارش دهد، اما هیچ اتفاقی نیافتاده است. او که هم اکنون باردار است برای زایمان به انگلستان بازگشته و در یک خانه امن بسر می برد. چندی پیش مقامات بریتانیایی گفتند هر هفته سه دختر نوجوان را از ازدواج اجباری در پاکستان نجات می دهند.

آمار رسمی جمع آوری شده در مدارس انگلستان از تعداد دانش آموزان غایب نشان می دهد که صدها دانش آموز از اقلیت های قومی از رفتن به مدرسه محروم شده اند تا ودار به ازدواج شوند.

 کمیته پارلمانی، که وظیفه بررسی نتیجه تحقیقات در این زمینه را داشته است، می گوید برخی از خانواده های اقلیت قومی متصورند که فرزندانشان غرب زده شده اند و به همین دلیل آنها را از رفتن به مدرسه محروم و یا آنها را وادار به ازدواج می کنند. بارونس وارسی، سخنگوی نمایندگان مخالف دولت در پارلمان گفت وقت آن رسیده که ازدواج اجباری نه یک مقوله حساس فرهنگی بلکه عملی غیرقانونی دانسته شود. بنا به یک گزارش دولتی دیگر، که در شهرک لوتون انجام گرفته، سیصد تن از ساکنان این منطقه هر سال وادار به ازدواج می شوند و این در حالی است که این آمار در سطح کشور بریتانیا به 10 برابر این رقم می رسد.

منتشر شده در اخبار ازدواج

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *