رفتن به نوشته‌ها

بررسی روند افزایش طلاق در نسل جوان

معاون مطالعات و تحقیقات سازمان ملی جوانان خاطر نشان کرد: آنچه مسلم است به دنبال طلاق آسیب های متعدد و جدی گریبان گیر زوجین می شود و اگر حقوق قانونی آنان نیز مورد بی توجهی قرار گیرد این آسیب به طور حتم دو چندان خواهد شد .

وی با تاکید بر اینکه باید در انتخاب قضات دادگاه خانواده دقت بیشتری اعمال شود، خاطر نشان کرد: قضات دادگاه خانواده باید افراد روانشناس و جامعه شناسی باشند و صرفا با موضوع طلاق به عنوان یک پدیده قضائی و حقوقی برخورد نکنند .

اسحاقی خاطر نشان کرد: بررسی ها نشان می دهد در شرایط حاضر اغلب طلاق ها از نوع بائن است و کمتر طلاق رجعی صورت می گیرد در حالی که باید گفت ، اگر بناست زندگی مشترکی به جدایی منتهی شود بهتر است ، طلاق رجعی به زوجین پیشنهاد شود .

معاون مطالعات و تحقیقات سازمان ملی جوانان گفت: روند افزایشی طلاق در نسل جوان جامعه باید از سوی مراجع مسئول مورد بازبینی و بررسی قرار گیرد.

به گزارش ایونا ،‌ دکتر محمد اسحاقی با تاکید بر اینکه ، دستگاه قضائی و به خصوص دادگاههای خانواده باید نگاه ویژه‌ای نسبت به افزایش آمار طلاق داشته باشند، افزود: بی توجهی به روند افزایشی طلاق در نسل جوان منجر به تشدید این معضل در جامعه خواهد شد .

وی نسبت به افزایش طلاق های توافقی هشدار داد و گفت: مسیر طلاق توافقی در سیستم قضائی به حدی آسان است که با کمترین مشکل و در مدت زمانی کوتاه، طی می شود و به طور حتم سرعت عمل در این مسیر به هیچ عنوان منطقی نیست و ایجاب می کند این سرعت در ارتباط با سایر پرونده ها مورد توجه قرار گیرد .

منتشر شده در اخبار طلاق

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *