رفتن به نوشته‌ها

۱۲۴هزار گل‌سرخ، جریمه شوهر خسیس

 مهریه، دارایی زن محسوب می شود و او مختار است به هر گونه که می خواهد آن را مصرف کند. تعیین مهریه برای معتبر بودن هر عقدنامه ای لازم است. “دوستان میلیاردر” بنا به گزارش روزنامه اعتماد، هنگامه بعد از ۱۰ سال زندگی مشترک با همسرش شاهین خواستار پرداخت مهریه کامل خود (۱۲۴ هزار شاخه گل سرخ)، شده است. هنگامه می گوید: “کمی پس از این که ما به عقد یکدیگر درآمدیم من متوجه یک خصوصیت خاص در شاهین شدم. او به شدت مرد خسیسی است و این مسئله برای من که همیشه زندگی راحت و مرفهی داشتم قابل تحمل نبود و برای همین پس از ده سال به این فکر افتادم که او را تنبیه کنم و مهریه ام را به اجرا بگذارم.” او در ادامه گفت: “خساست شاهین به حدی است که وقتی با هم به رستوران یا کافی شاپ می رویم او حتی حاضر نیست پول قهوه ای که می خورم بپردازد و فقط پول خوراکی های خودش را پرداخت می کند. بنابراین شاهین باید ۱۲۴ هزار شاخه گل سرخ مهریه من را که حق طبیعی من است به من بدهد.” شاهین به دادگاه گفته است که او فقط استطاعت خرید پنج گل سرخ در روز را دارد: “این حرف ها به خاطر رفت و آمد هنگامه با دوستان میلیاردرش است و دوستانش او را تحریک کرده اند تا مهریه اش را به اجرا بگذارد. به هر حال من توان تهیه این مقدار گل را ندارم و فقط قادرم روزی پنج شاخه گل به او بدهم تا به حقش برسد.” اما قاضی دادگاه تقاضای شاهین را رد کرده و تا تهیه کامل مهریه دستور توقیف یکی از املاک او را صادر کرده است. در ایران معمولا سکه طلا یا ملک به عنوان مهریه زن تعیین می شود و در سال های اخیر شمار زیادی از شوهران به خاطر عدم پرداخت مهریه به همسرشان راهی زندان شده اند.

یک دادگاه خانواده در ایران به شوهری دستور داده مهریه زنش را که ۱۲۴ هزار شاخه گل سرخ است، تهیه کند و به او بپردازد.

 این زن به دادگاه گفته که به خاطر “خساست زیاد” همسرش تصمیم گرفته او را تنبیه کند و مهریه اش را به اجرا بگذارد. به نوشته روزنامه اعتماد این زن، به نام هنگامه به دادگاه گفت که همسرش به اندازه ای خسیس است که حتی حاضر نیست پول یک فنجان قهوه را پرداخت کند.

دادگاه با صدور قرار تامین، حکم به توقیف یکی از املاک شوهر هنگامه به ارزش ۶۰ میلیون تومان داده و این ملک تا زمانی که او ۱۲۴ هزار شاخه گل سرخ را فراهم نکند در توقیف باقی می ماند. بنا به قوانین ایران زن می تواند مهریه خود را در هر زمان از زندگی مشترک با همسرش یا هنگام طلاق به اجرا بگذارد و خواستار پرداخت آن شود.

منتشر شده در اخبار خانوادهاخبار خواندنی خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *