رفتن به نوشته‌ها

خشونت خانگی در بریتانیا سالانه ‪ ۲۳‬میلیارد

 وی همچنین گفت “در بسیاری از مواقع این تفکر جوانان غربی که می‌توانند همسرانشان رااز طریق خشونت و اعمال زور وادار به‌اطاعت کنند، عملی نمی‌شود، ولی این تمایل در این افراد وجود دارد”. “فیلیپس” با اشاره به وجود قانون برای حمایت از زنان در اسکاتلند، گفت “به‌رغم وجود قوانین حمایتی، بسیاری از زنان به پلیس مراجعه نمی‌کنند و یا در صورت مراجعه به پلیس مساله را به دادگاه نمی‌کشانند، چرا که از مسائلی نظیر شماتت دیگران و یا به دلیل عدم تمکن مالی هراس دارند”. به گفته وی ، “در بسیاری از موارد زنان بستری شده براثر ضرب و شتم در بیمارستان‌های بریتانیا نیز علت مراجعه خود کتمان و آن را تصادف و حوادث دیگر ذکر می‌کنند”. رییس سازمان آموزش فعال دانشگاه گلاسکو اسکاتلند، گفت که در بریتانیا دادگاه‌ها کمتر به نفع زنان رای می‌دهند و با این قشر همدردی لازم نمی‌شود. ” فیلیپس” گفت: تنها ‪ ۱۰‬درصد از مجموع شکایاتی که با عنوان تجاوز به دادگاه‌های بریتانیا ارائه می‌شود منجر به محکومیت مرد خاطی می‌شود، چرا که زن در بسیاری مواقع به دلیل حفظ حرمت از ادامه پیگیری پرونده انصراف می- دهد. وی در پاسخ به سوالی درباره آمار خشونت علیه زنان در جامعه بریتانیا، گفت : آماردقیقی ازاین خشونت به دلیل مراجعه نکردن تمامی زنان مورد خشونت قرار گرفته به پلیس، وجود ندارد. وی تصریح کرد : آمار شناسایی موارد در جوامع محلی بیش از آمار پلیس و آمار مراجعان به پلیس بیش از مراجعه‌کنندگان به دادگاه است. این کارشناس توسعه اجتماعی اسکاتلند ، معتقد است جامعه بریتانیا وجود مشکل خشونت خانگی را قبول کرده‌است و حال برای پیشگیری از عوارض این مشکل باید به موضوع خشونت خانگی بیشتر توجه کرد.

یک کارشناس توسعه اجتماعی اسکاتلند، اعلام کرد خشونت خانگی در بریتانیا سالانه ‪ ۲۳‬میلیارد پوند هزینه دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ” کیت فیلیپس” روز یکشنبه در کارگاه آموزشی “روش‌های محاسبه‌خشونت‌های خانگی درجامعه” که به‌همت سازمان دفاع از قربانیان خشونت برگزار شد، افزود : بررسی‌ها نشان می‌دهد یک سوم مردان جوان در جوامع غربی فکر می‌کنند که می‌توانند همسرانشان رااز طریق خشونت واعمال زور وادار به اطاعت کنند.

این کارشناس بااستناد به‌نیمی از گزارش‌های ارائه شده به پلیس، اعلام کرد این گزارش‌ها سالانه معادل یک میلیارد پوند زمان پلیس بریتانیا را می‌گیرد، ‪ ۱/۲‬میلیارد پوند هزینه بیمارستان می‌شود، ‪ ۲۵۰‬میلیون پوند هزینه مراقبت از کودکان و نزدیک به ‪ ۳۵۰‬میلیون پوند هزینه دادگاه عوارض خشونت خانگی در بریتانیا می‌شود.

منتشر شده در اخبار حوادث خانوادهاخبار خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *