رفتن به نوشته‌ها

طول زندگی مشترک ۴۸ درصد از طلاقها کمتر از۴ سال

وی افزود: ۷/۹۶ درصد از وقایع ولادت در این مدت تا یکسال پس از وقوع به ثبت رسیده که این رقم نیز در مدت مشابه سال قبل برابر با حدود ۴۹/۹۶ درصد بوده است. عبودی گفت: در ۹ ماهه سال جاری، تعداد موالید پسر ۴۹۱ هزار و ۹۳۱ مورد و تعداد موالید دختر ۴۶۹ هزار و ۴۹۰ مورد بوده است و به این ترتیب نسبت جنسی ثبت موالید در ۹ ماهه سال جاری ۱۰۴ به ۱۰۷ است. وی در عین حال تعداد فوت شدگان در ۹ ماهه اول سال جاری را ۳۱۵ هزار و ۸۴۸ نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد در مدت مشابه سال قبل که برابر با ۲۸۰ هزار و ۸۶۶ واقعه بود، حدود ۴۵/۱۲ درصد افزایش داشته که نشان دهنده ثبت فوت در موعد است. وی گفت: ۳/۹۰ درصد از وقایع فوت در این مدت تا یک‌سال پس از وقوع به ثبت رسیده‌اند که این رقم در مدت مشابه سال قبل برابر با ۵/۸۳ درصد بوده است که این امر نشان دهنده موفقیت طرح پوشش وقایع حیاتی و راه‌اندازی شبکه اعلام در سراسر کشور است. معاون حقوقی و سجلی سازمان ثبت احوال کشور همچنین از افزایش ۷/۸ درصدی واقعه ازدواج در ۹ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در ۹ ماهه اول سال جاری ۶۷۲ هزار و ۷۱۹ مورد واقعه ازدواج در کشور به ثبت رسیده، این در حالی است که در ۹ ماهه اول سال ۸۵، ۶۱۸ هزار و ۴۵۲ واقعه ازدواج ثبت شده بود. وی گفت: در ۵/۷۷ درصد از ازدواج‌های ثبت شده در این مدت، سن مردان بیشتر از زنان بوده است. همچنین از کل ازدواج‌های ثبت شده بیشترین رقم مربوط به گروه سنی ۱۵ تا ۱۹ برای زنان و ۲۰ تا ۲۴ سال برای مردان بوده است. عبودی تعداد واقعه طلاق در ۹ ماهه اول سال جاری را ۷۵ هزار و ۳۱۱ مورد اعلام کرد و گفت: در مدت مشابه سال گذشته ۷۱ هزار و ۱۶۱ واقعه طلاق صورت گرفته که حدود ۰۸/۶ درصد رشد را نشان می‌دهد. وی ادامه داد: در ۹ ماهه اول سال ۸۶،‌ از تعداد کل طلاق‌های ثبت شده حدود ۴۸ درصد از آن‌ها، طول زندگی مشترکشان کمتر از چهار سال بوده است. همچنین از کل طلاق‌های ثبت شده بیشترین رقم مربوط به گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ سال برای زنان و ۲۵ تا ۲۹ سال برای مردان است. وی در پایان میزان صدور کارت شناسایی ملی را برای افراد واجد شرایط از اول امسال را هشت میلیون و ۹۰۶ هزار و ۶۵۰ مورد اعلام کرد و به ایسنا گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷/۱۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

معاون حقوقی و سجلی سازمان ثبت احوال گفت: تعداد ازدواج‌های ثبت شده در ۹ ماهه سال جاری ۷/۸ درصد و تعداد واقعه طلاق در همین مدت ۰۸/۶ درصد رشد داشته است.

سعید عبودی در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، با اعلام این خبر که واقعه ولادت ثبت شده در ۹ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۵/۲ درصد افزایش داشته است، خاطر نشان کرد: در ۹ ماهه اول امسال ۹۶۱ هزار و ۴۲۱ واقعه ولادت به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که برابر با ۹۳۹ هزار و ۳۴۰ نفر بوده است، حدود ۳۵/۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

منتشر شده در آمار و گزارشاخبار طلاق

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *