رفتن به نوشته‌ها

۸۴ درصد طلاق‌ها در ۴ سال اول زندگی

وی به آمار ازدواج و طلاق ثبت شده در کشور طی سال‌های ۸۰ تا ۸۵ اشاره کرد و گفت: در سال ۸۰، ۶۴۰هزار و ۷۱۰ واقعه ازدواج در کشور ثبت شده و این در حالی است که این میزان در سال ۸۵ به ۷۷۸ هزار و ۲۳ مورد رسیده است و به طور کلی نرخ رشد ازدواج طی این سال‌ها ۹۶/۳ درصد بوده است. وی به تعداد ازدواج ثبت شده در سه ماهه اول سال ۸۶ اشاره کرد و گفت: در سه ماهه اول سال ۸۵، ۲۰۱ هزار و ۵۱۷ مورد ازدواج ثبت شده در حالی که در سه ماهه اول۸۶ این میزان به ۲۲۴ هزار و ۷۸۹ مورد رسیده که نرخ رشدی معادل ۵۵/۱۱ درصد داشته است. معاون مطالعات و تحقیقات سازمان ملی جوانان خاطر نشان کرد: در سه ماهه اول۸۵، ۲۲ هزار و ۱۹۴ واقعه طلاق رخ داده که این میزان در سه ماه اول سال ۸۶ به ۲۳هزار و ۶۶۳ مورد رسیده است. وی با بیان اینکه بیش از ۳۳/۴۸ درصد طلاق‌ها در ۴سال اول زندگی رخ داده است گفت: وی تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد، ۱۶/۳ درصد طلاق‌ها در یک‌سال اول زندگی و ۸/۱۳ درصد نیز در فاصله یک تا دو سال طلاق گرفته‌اند. اسحاقی به وقوع طلاق در میان زنان و مردان سنین بالا اشاره کرد و گفت: ۸۶/۲۴درصد طلاق‌ها طی سالهای ۸۰ تا ۸۵ پس از ۱۰سال زندگی زناشویی رخ داده است.

وقوع طلاق در سالهای ابتدایی زندگی نشان‌دهنده این است که زوجین آشنایی با مهارت‌های زندگی ندارند و با کوچکترین اختلاف تصمیم به جدایی می‌گیرند.

نرخ رشد طلاق طی سال‌های ۸۰ تا ۸۵ به ۲/۹ درصد رسیده در حالی که رشد ازدواج در کشور ۹۶/۳ درصد است و این امر نشان می‌دهد، رشد طلاق طی این سال‌ها بیش از رشد ازدواج بوده است. محمد اسحاقی معاون مطالعات و تحقیقات سازمان ملی جوانان ضمن اعلام این مطلب گفت: ازدواج جوانان در یک نظام اسلامی مسئله‌ای است که نهادهای دولتی، غیردولتی، خانواده‌ها و جوانان هر کدام در ارتباط با آن وظیفه‌ای دارند و آنچه مسلم است دولت، نمی‌تواند این وظیفه را از دوش خود بردارد و فقط به خانواده و جوان تحمیل کند.

منتشر شده در اخبار خانوادهاخبار خواندنی خانوادهاخبار طلاق

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *