رفتن به نوشته‌ها

چند ماه مانده به ازدواج

این دو پژوهشگر زندگی بیش از ۱۵هزار و ۳۰۰ زوج را در مدت کوتاه بین سال‌های ۱۹۸۴ تا سال ۲۰۰۰ بررسی کردند به این نتیجه رسیدند که خوشبختی در زندگی زناشویی براساس نحوه زندگی آنها قرار دارد.

براساس این پژوهش، نسبت خوشبختی در بین زوج‌های شاغل بدون فرزند، در مقیاس بالایی قرار دارد، چرا که آنها به درصد بالایی از خوشبختی در طول ۱۰سال دست یافته‌اند.

همچنین این بررسی نشان می‌‌دهد کمترین مقیاس خوشبختی متعلق به خانواده‌هایی بوده است که ده سال از ازدواج آنها گذشته و با فرزندان خود در خانه زندگی می‌کنند، مضاف بر اینکه زن خانواده شاغل یا خانه‌دار باشد.

براساس پژوهش‌های دانشگاه زوریخ سویس، چند ماه مانده به ازدواج و یک سال اول، جزء بهترین سال‌های زندگی انسان‌هاست! مجله آلمانی فوکوس این بررسی را به چاپ رسانده و می‌نویسد، منحنی زندگی همیشه در حال پایین آمدن است، مگر در لحظاتی از خوشی و شادی که باعث می‌شود این منحنی صعود کند. مجله فوکوس می‌نویسد: این پژوهش به‌وسیله برونوفری والویس شتوتسر از انستیتو پژوهش‌های اقتصادی دانشگاه زوریخ و با عنوان «آیا ازدواج خوشبختی را به وجود می‌آورد، یا آیا ازدواج خوشبختی است» در این مورد به عمل آمده است.

منتشر شده در اخبار خانوادهاخبار خواندنی خانوادهداستان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *