رفتن به نوشته‌ها

پایتخت‌ایدز، مقصد استراتژیک پیردختران اروپا

به موازات جریان قاچاق دختران کشورهای فقیر آسیایی و آفریقایی و استثمار آنان برای مردان اروپایی، هم‌‌اکنون پیردختران اروپایی نیز به پایتخت‌ایدز می‌آیند تا به معاشرت(!) با جوانان سیاه و تنومند کنیایی بپردازند.

به گزارش سرویس بین‌الملل «تابناک»، بتان ۵۶ ساله درست مانند دوستش آلی ۶۴ ساله در جنوب انگلیس زندگی می‌کند. آنان برای نخستین بار در تعطیلات به کنیا آمده‌اند؛ کشوری که از نظر آنان پر از «پسرهای جوان و تنومندی است که پیردختران را دوست دارند».
به گزارش رویترز از «مومباسا»، ارایه آمار دقیق در ‌این باره چندان ممکن نیست، اما مردم محلی ساکن سواحل‌ این کشور،‌ برآورد می‌کنند که بیش از یک نفر از هر پنج زن مجردی که از کشورهای ثروتمند وارد کنیا می‌شود، به دنبال اهداف ویژه! هستند.

«آلی» و «بتان» که هر دو نخواستند نام کاملشان فاش شود، می‌گویند، می‌خواهند یک ماه کامل در سواحل کنیا بگذرانند و در ‌این مدت از برخورد با مسئولان توریسم در کنیا هم خودداری می‌کنند.
«جیک گریوز کوک»، رئیس سازمان توریسم کنیا درباره روند اخیر سفر زنان پر سن و سال ثروتمند به کشورش برای رابطه با مردان جوان کنیایی می‌گوید: «‌این یک کار شیطانی نیست، اما ما از ‌این کار ناراحتیم.»

در ‌این میان، خطرات بهداشتی در کشوری که میزان ابتلا به ‌ایدز در آن، ۶/۹ درصد است، غوغا می‌کند. «جولیا دیویدسون» از متخصصان دانشگاه ناتینگهام که در زمینه سکس توریسم تحقیق می‌کند، می‌گوید: هرچند احتمال استفاده از وسایل پیشگیری، ممکن است، اما من در جریان تحقیقاتم با زنانی روبه‌رو شدم که به شدت از استفاده از وسایل پیشگیری به خاطر هوسرانی‌های خود دوری می‌کردند.

سواحل سفید اقیانوس هند، در حالی پذیرای آلی و بتان است که ‌این دو در حال قدم زدن روی ‌این ساحل، دست در دست دو مرد آفریقایی هستند. مرد ۲۳ ساله تنومند آفریقایی، عینک آفتابی به چشم زده است که هدیه‌ای از جانب دوست جدیدش است. آلی می‌گوید: «ما هر دو چیزی را که می‌خواهیم به دست می‌آوریم؛ چه چیز منفی در ‌این میان وجود دارد»؟

«گریوز کوک» و بسیاری از مدیران هتل‌ها می‌گویند که همه تلاش خود را برای ترویج نیافتن ‌این روند به کار می‌برند و بر این باورند که نمی‌خواهند مشوق ‌این سبک از توریسم در ‌این کشور شرق آفریقا باشند.

گریوز کوک می‌گوید: «رئیس انجمن هتل‌داران به من گفت که آنها تدابیری را مانند رد درخواست تعویض اتاق تک تخته با اتاق دوتخته به اجرا درآورده‌اند. ما ۱۰۰ درصد با ‌این اقدامات غیرقانونی مانند فاحشگی مخالفیم، اما ‌این کار تا حدی متفاوت است.»

این سواحل در جذب دسته‌ای دیگر از توریست‌ها نیز دارای شهرت هستند؛ آنهایی که قصد رابطه جنسی با کودکان را دارند.

تحقیقات مشترک دولت کنیا و یونیسف در سال گذشته، نشان داد که حدود پانزده هزار دختر در چهار منطقه ساحلی ‌این کشور که حدود یک سوم آنها بین دوازده تا هجده سال داشته‌اند، مداوم به تن فروشی در ازای پول می‌پردازند.
حدود سه هزار دختر و پسر دیگر نیز به طور تمام وقت به ‌این کار مشغولند که بر پایه ‌این گزارش، عده‌ای نیز در ازای دریافت پول حاضر به انجام کارهای غیر عادی و وحشتناکی هستند.

در کنار ‌این بازار سیاه که در بارها و سواحل با فرود خورشید کاملا واضح است؛ باید به هزاران زن پر سن و سال سفیدپوستی اشاره کرد که به امید مردان جوان کنیایی به ‌این کشور می‌آیند. شام در رستوران‌های خوب و رقص و اتاق هتل‌های گرانقیمت در کنار سواحل در انتظار ‌آنان است.
مدیر یکی از‌ این هتل‌های ساحلی می‌گوید: «یک دسته از توریست‌ها همیشه به دنبال بقیه بوده‌اند. توریست‌های سفیدپوست پر سن و سال به دنبال دختران و پسران جوان و با شناخت کامل از فقر ‌این عده به‌ اینجا می‌آیند.

این زنان مسن هم به تازگی همین کار را می‌کنند؛ آنان هیچ‌گاه رعایت سن قانونی را نمی‌کنند و تنها به فکر لذت بردن از چیزی هستند که در کشور خود نمی‌یابند.
«دیویدسون استد»، دانشگاه ناتینگهام می‌گوید: «‌این چیزی است که شرکت‌های توریستی به توریست‌ها می‌فروشند؛ بازگشت به دوران استثمار که عده‌ای سیاهپوست، خدمتکار زنان سفید بودند.»

جوزف ۲۲ ساله با هیکلی مانند بسکتبالیست‌های المپیک، یکی از مردان مورد علاقه است که می‌گوید با بیش از صد زن سفیدپوست که بیشترشان بیش از سی سال از او بزرگتر بوده‌اند، رابطه داشته است.وی می‌گوید: من هم دوست دارم ثروتمند باشم و هم‌اکنون دیگر تنها برای یافتن چنین زنانی که تعدادشان نیز کم نیست، به بارها و کافه‌ها می‌روم.
بتان در پایان می‌گوید: «مطمئنا عشقی در کار نیست. من به ‌اینجا نیامده‌ام که شوهر کنم. ‌این یک قرارداد اجتماعی است. من برای او لباس خوبی می‌خرم و بعد برای خوردن شام می‌رویم. تا زمانی که او با من است، نیازی نیست پولی خرج کند و من هم به چیزی که می‌خواهم می‌رسم».

حدود پانزده هزار دختر در چهار منطقه ساحلی ‌این کشور که حدود یک سوم آنها بین دوازده تا هجده سال داشته‌اند، مداوم به تن فروشی در ازای پول می‌پردازند.حدود سه هزار دختر و پسر دیگر نیز به طور تمام وقت به ‌این کار مشغولند که بر پایه ‌این گزارش، عده‌ای نیز در ازای دریافت پول حاضر به انجام کارهای غیر عادی و وحشتناکی هستند.

منتشر شده در اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *