رفتن به نوشته‌ها

جدیدترین راه حل‌ها براي ازدواج در عربستان!

وی افزود: با توجه به این که بسیاری از افراد مجرد جوان به ویژه بانوان پس از آشنایی با فرد مذکور و ایجاد رابطه عاطفی با مخالفت والدین و اطرافیان مواجه می‌شوند، این طرح پس از ارسال پیام کوتاه و قبول طرفین به شرایط همدیگر، با خانواده زوجین در میان گذاشته و پس از موافقت قطعی آنان برای ایجاد ارتباط، ازدواج صورت می‌گیرد.

دحبور همچنین تصریح کرد: بسیاری از جویندگان حقیقی همسر با هجوم به شبکه اینترنت و ورود به اتاق‌های چت، مرتكب اشتباه شده و پس از آن دچار فساد و امور نامشروعی و مشكلات روحي می‌شوند که طرح ازدواج خوشبختی با هدف کاهش این پدیده راه اندازی شد.

اخیرا افزایش پدیده پیر دختری در عربستان، جامعه زنان را با مشکلی جدی مواجه کرده تا جایی که دولت این کشور را به پرداخت مستمری برای آنان مجبور کرده است.

از سوی دیگر بسیاری از بانوان عربستانی به دلیل عدم آزادی در انتخاب همسر و بسیاری از مسائل سنتي همچون نداشتن حق رانندگی و شرکت در انتخابات به ازدواج مسفار روی آورده‌اند.

ازدواج مسفار ازدواجی است که طی آن دختران عربستانی صرفا جهت سفر به خارج از کشور با فرد مقیم خارج ازدواج و پس از سفر به خارج از وی طلاق می‌گیرند.

به نقل از سایت خبری جهان نیوز

مدیر یکی از شرکت‌های ارتباطی تلفن همراه عربستان سعودی از آغاز طرح ازدواج تلفنی در اوایل هفته آینده در این کشور خبر داد.

به گزارش سرویس بین الملل «جهان» و به نقل از العربیه، در پی بوجود آمدن بحران پير دختري و بويژه مشكل ازدواج‌هاي دير هنگام دختران و همچنين افزایش فساد از طریق اینترنت در عربستان سعودي، طرح ازداواج تلفنی با هدف کاهش این پدیده آغاز می‌شود.

حسام دحبور مدیر شرکت مذکور با بیان این مطلب، در تشريح جزييات آن گفت: در این طرح که به عنوان «ازدواج خوشبختی» موسوم شده است، تقاضای ازدواج به صورت ارسال پیام کوتاه به جویندگان همسر ارسال می‌شود.

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *