رفتن به نوشته‌ها

آثار کتک روی بدن۳۴ درصد کودکان

وی در مورد وضعیت تحصیلی متقاضیان حمایت تشریح کرد: ۵/۲۵ درصد کودکان در مقطع دبیرستان، ۲۱ درصد در مقطع راهنمایی و ۲۲ درصد از کودکان نیز در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کردند.

آثاری از کتک خوردن در بدن ۳۴ درصد کودکان دیده شده است

عمده آسیب‌های وارده به کودکان، ناشی از نگرش فرهنگی در رفتارهای والدین نسبت به تربیت کودکانشان است

معاون دفتر آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی در ادامه با استناد به آمار جمع‌آوری و تحلیل شده اورژانس اجتماعی کشور، اذعان کرد: در بدن ۵۴ درصد کودکان، آثار هیچ‌گونه ضرب و شتم جسمی دیده نشده و در عین حال آثاری از کتک خوردن بر روی بدن ۳۴ درصد از این کودکان مشاهده شده است.

وی با بیان این که دو درصد از کودکان تماس‌گیرنده دارای زخم‌هایی روی بدن بوده‌اند، گفت: همچنین دو درصد کودکان روی بدنشان آثار ضرب‌های شدید و دو درصد نیز اثرات داغ کردن و سوزاندن دیده شد، بنابراین می‌توان گفت عمده آسیب‌های وارده به این قشر که کتک خوردن است، ناشی از نبود آگاهی و نگرش فرهنگی در رفتارهای والدین نسبت به تربیت کودکانشان است.

۹۰ درصد کودکان هیچ آزار جنسی را گزارش یا فاش نکردند

دکتر رضایی‌فر درصد آزارهای جنسی و تجاوز به کودکان را دو درصد اعلام و تصریح کرد:۹۰ درصد کودکان هیچ آزار جنسی را گزارش یا فاش نکردند و تنها حدود دو درصد کودکان بنا به گفته خودشان مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند.

وی در رابطه با مشکلات و آسیب‌های روانی مددجویان، عنوان کرد: ۵۳ درصد از کودکان مددجو هیچ‌گونه آسیب روانی وارده، را طرح نکرده و ۷/۱۰ درصد بی‌توجهی به نیازهای عاطفی و مابقی توهین، ‌ترساندن، تحقیق و حبس در منزل را از جمله این مشکلات خود خواندند.

بیشترین غفلت شناسایی شده تامین نشدن تغذیه، پوشاک و غیبت سرپرست خانوار کودکان بوده است

معاون دفتر آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی در ادامه گفت‌وگو با ایسنا، اعلام کرد: ۶۶ درصد کودکان مشکل مصامحه و غفلت والدین یا سرپرست از آن‌ها برای تامین نیازهایشان را بیان نکردند. در عین حال بیشترین غفلت شناسایی شده، تامین نشدن تغذیه کود کان، پوشاک و غیبت سرپرست خانوار بوده است.

حدود ۵/۴۳ درصد از تماس‌ها با مشاوره تلفنی حل شده است

۶۴ درصد تماس‌ها توسط خود فرد صورت گرفته است

وی با بیان این ‌که حدود ۵/۴۳ درصد از تماس‌ها با مشاوره تلفنی حل و با پیگیری‌ها صحت شش درصد گفته‌ها ثابت نشده است، اذعان کرد: هشت درصد تماس‌ها با اعزام تیم مددکاری به محل رفع، ۱۳ صدم درصد نیازمند اعزام به بیمارستان و ۲۵/۱ درصد نیز نیازمند مداخلات قوه قضاییه بوده است.

دکتر رضایی‌فر بیشترین ساعات تماس گیرندگان (۶۸ درصد) را بین ساعات هشت تا ۱۴ خواند و گفت: ۲۴ درصد تماس‌گیرندگان نیز از ساعت ۱۴تا ۲۰ و مابقی از ساعت۲۰ تا ۸ صبح تماس گرفته‌اند. همچنین ۶۴ درصد تماس‌ها توسط خود فرد صورت گرفته است.

وی ادامه داد: ۶۷ درصد تماس گیرندگان زن و سن تماس گیرندگان بزرگسالان بین ۲۲ تا ۳۲ ساله و در کودکان بین شش تا ۹ سال بوده است.

معاون دفتر آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی نشان کرد: عمده کودک آزاری‌ها تعمدی و آگاهانه نبوده و اغلب از روی نبود آگاهی و یا فقدان فرهنگ تربیت کودکان و همچنین وجود بیماری‌های روانی همچون اعتیاد والدین یا سرپرستان روی ‌داده است.

وی با بیان این که مداخلات خط اورژانس ۱۲۳ بر بحث‌های پیشگیرانه همچون آموزش والدین، مهارت‌های زندگی و طریقه کنترل خشم صورت گیرد، اظهار کرد: با رفع بیماری‌ها و عوامل زمینه‌ایی می‌توان درصد بالایی از کودک آزاری‌های در کشور را کاهش دهد.

معاون دفتر آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی با اعلام آمارهای تحلیل شده خط تلفن اورژانس اجتماعی ـ ۱۲۳ ـ در سال ۸۵، گفت: بیشترین آمارهای ثبت شده مربوط به موارد کودک آزاری است و سایر خشونت‌های خانوادگی همچون همسرآزاری با ۱۹ درصد، فرار از منزل با ۵/۱ درصد و اقدام به خودکشی با ۵/۰ درصد در رده‌های بعدی قرار دارد.

دکتر رضایی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، افزود: ۳۴ درصد کودکان به همراه هر دو والد، حدود هفت درصد با پدر، سه درصد با مادر و ناپدری و پنج درصد با پدر و نامادری زندگی می‌کردند که ۲۳ درصد خشونت‌ها توسط پدر خانواده، ۵/۹ درصد از سوی مادر، شش درصد از طرف هر دو والد، چهار درصد به وسیله نامادری و دو درصد توسط ناپدری اعمال ‌شده است.

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *