رفتن به نوشته‌ها

قرص ضدباروری ویژه مردان آمد

بنا بر گزارش «وال استريت ژورنال»، اين دانشمند با ارايه نتايج مثبت آزمايش اين دارو روي موش‌ها در اين اجلاس علمي اظهار داشت: کليد اصلي اين داروي ضدبارداري ويژه مردان، يک تعديل‌کننده گيرنده آندروژن انتخابي (Sarm) است که در مغز، کنترل کننده توليد اسپرماتوزوئيد را خاموش مي کند.

توليد اسپرم مي‌تواند پس از دو تا سه ماه از قطع درمان از سر گرفته شود. براي فعال کردن اين محافظ ضدبارداري لازم است که مرد به مدت دو تا سه ماه، روزي يک قرص جلوگيري را مصرف کند.
موش‌هاي آزمايشگاهي با مصرف دوز 10 ميلي گرم در روز از اين قرص جلوگيري که C-31 موقتي ناميده مي‌شود، 100 درصد نابارور شدند و پس از صد روز از توقف درمان، سطح بارور به 100 درصد پيش از جلوگيري بازگشت.

گروهي از دانشمندان آمريکايي، روش جديدي براي جلوگيري از بارداري‌هاي ناخواسته ارايه کردند که مي‌تواند با استفاده از يک نوع قرص ضدبارداري، توليد اسپرماتوزوئيد را غيرفعال کند.

به گزارش مهر، تيم تحقيقاتي «جيم دالتون»، از دانشگاه «اوهايو» که نتايج تحقيقات خود را در اجلاس انجمن علوم دارويي آمريکا در «سان ديگو» مطرح کرده‌اند، داروي ضدبارداري جديدي را توسعه داده‌اند که ويژه مردان است و مي‌تواند در مغز با غيرفعال کردن هورموني که کنترل توليد اسپرماتوزوئيد را به عهده دارد، از بارداري‌هاي ناخواسته جلوگيري کند.

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *