رفتن به نوشته‌ها

افزایش افسردگی زنان در ایران به سه تا چهار ب

عضو اولین موسسه مشاوره غیردولتی زنان استان اصفهان، مشکلات امروز جامعه زنان راتاریخی اعلام دانست و تصریح کرد: خود زنان بوجود آورنده برخی از این مشکلات بوده‌اند. به‌ گفته‌این استاد روانشناسی دانشگاه‌ اصفهان، زنان باید به ضمیر وجودی خودشان بنگرند و به ‌یکدیگر رشد و آگاهی دهند تا آسیبها و چالشهای موجود برطرف شود. دکتر منتظرالظهور گفت: بر اساس آخرین تحقیقات موسسه گالوپ درآمریکا ‪۹۸‬ درصد زنان آمریکایی خواهان بازگشت حقیقی به‌کانون گرم خانواده هستندکه این نشان‌دهنده به بن بست رسیدن زنان جامعه غرب است. وی خودپنداری ضعیف، اعتماد به نفس پائین و نداشتن مهارتهای ارتباطی را سه عامل گرایش به موادمخدر دانست و گفت:زمینه بروزاین عوامل در خانواده‌ها فراهم می‌شود. عضو هیات مدیره انجمن زنان مدیرکارآفرین کشور در پایان پیشنهاد کرد که یک انجمن توانمندسازی برای زنان در شهرستان فریدن برای رشد و آموزش مهارتهای زندگی ایجاد شود. بخشدار بخش مرکزی فریدن در این همایش با برشمردن نقش زنان در حمایت از پیامبر اعظم(ص) و همچنین پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس ، نقش این قشر را حساس و موثر دانست. “عزیزالله عباسی” با بیان وضعیت نامناسب زنان در کشورهای غربی و حتی کشورهای همسایه، زنان ایرانی را الگوی زنان جهان خواند. در پایان این مراسم به دختران برتر شهرستان در زمینه‌های علمی، فرهنگی، ورزشی و حجاب جوایزی اهدا شد.

عضو هیات مدیره ‌انجمن زنان مدیرکارآفرین کشور گفت: براساس تحقیقات انجمن روانشناسی ایران، میزان افسردگی زنان ایرانی بین سه تا چهار برابر بیش از حد معمول است.

دکتر “اکرم منتظرالظهور” روز دوشنبه در همایش روز ملی دختران در شهرستان فریدن افزود: این در حالی است که استاندارد افسردگی زنان، بین پنج تا هفت درصد است.

وی، دلیل این میزان افسردگی را نداشتن خودباوری و خودشناسی، ناسازگاری شخصیتی و الگوهای زندگی دختران دانست.

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *